x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Porośnięta droga

W samym sercu dżungli staje się ona jeszcze bardziej dzika i niedostępna niż w pozostałych jej zakątkach. Trujący bluszcz oplata gęsto rosnące drzewa o powykrzywianych konarach, a wśród kolczastych zarośli przemykają jadowite węże. Mięsożerne rośliny, zdolne strawić nawet niewielkie gryzonie czekają cierpliwie na swoje ofiary.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • podróżujące po terenach leśnych postacie mogą się zgubić
Awatar użytkownika
Mistari
Posty: 40
Gatunek: pantera afrykańska
Płeć: Samica
Data urodzenia: 14 lut 2017
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Porośnięta droga

#101

Post autor: Mistari » 11 lis 2019, 17:33

Kiwała głową co chwila gdy Iris wyrażała swoje zdanie. Nie mogła odmówić jej pewnej racji w tym co mówiła, było w tym sporo zdrowego rozsądku ale i trochę romantyzmu na temat lamparciej siły i niezależności ale życie weryfikowało te cechy. Według niej więcej było w tej samotności bólu, krótsze życie. Przynajmniej mała grupa dawała pewne plusy, o których Iris wspomniała. Mogły być dalej lampartami a jednocześnie sobie pomagać.
- Wystarczy nam dżungla, nie jest jakoś mała ale w trójkę nie damy rady jej obronić jeśli lwy zechcą się tu osiedlić. One nie patrzą na innych - oznajmiła wbijając spojrzenie w swoje łapy. Potem ponownie podniosła je na lamparcicę gdy zadano jej pytanie. Wzruszyła ramionami, niby od niechcenia ale była w tym też lekka niepewność.
- Sama nie wiem.
Machnęła przy tym ogonem.
Obrazek

Awatar użytkownika
Noir
Posty: 199
Gatunek: Panthera pardus
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2014
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 70
Percepcja: 35
Kontakt:

#102

Post autor: Noir » 17 lis 2019, 19:05

Iris pisze:
Obrazek
-Jak dla mnie jest wystarczająco duża. - Uśmiechnęła się, może w przyszłości gdyby ich grupa się powiększyła siłą rzeczy należałoby przejąc więcej ziem by każdy mógł mieć swój własny kąt i poczuć swobodę.
Mistari dręczyło coś jeszcze ale nie chciała się tym podzielić a biała nie zamierzała naciskać.
-Jak poznałaś Noira?
12Głos♪♫♪Dobytek Obrazek

Awatar użytkownika
Mistari
Posty: 40
Gatunek: pantera afrykańska
Płeć: Samica
Data urodzenia: 14 lut 2017
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 40
Kontakt:

#103

Post autor: Mistari » 21 lis 2019, 21:31

Pokiwała głową. Zapewne była to po prostu kwestia perspektywy. Mimo to poczuła, że siła jej własnych wątpliwości nieco ścisnęło jej żołądek. Dopiero po wypowiedzeniu na głos kwestii o lwach i po przypomnieniu sobie, że przecież dopiero co przegoniły stąd (choć nie do końca one same tego dokonały) samca lwa. Nie zamierzała jednak ponownie zalewać Iris swoimi negatywnymi myślami. Zamiast tego uśmiechnęła się nieco krzywo po czym usiadła. Przekręciła jednak nieco łeb słysząc pytanie, którego obecnie się nie spodziewała a potem jej źrenice skierowały się w stronę prawej półkuli.
- Cóż... - zastanawiała się jeszcze chwilę - ...o ile pamiętam to przez zupełny przypadek. To znaczy po prostu wędrowałam sobie w poszukiwaniu terytorium i trafiłam tutaj do dżungli no i siłą rzeczy wpadłam na Noira. Jakoś tak to było. W każdym razie zaproponował mi układ by tu zamieszkać i w ogóle. Potem na jakiś czas zniknęłam żeby sobie wszystko na chłodno przemyśleć i... wróciłam.
Wiedziała, że Iris nie pytała o wszystkie szczegóły ale jakoś tak po prostu opowiedziała wszystko po kolei. Zresztą i tak nie było wiele do opowiadania.
- A ty?
Obrazek

Awatar użytkownika
Noir
Posty: 199
Gatunek: Panthera pardus
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2014
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 70
Percepcja: 35
Kontakt:

#104

Post autor: Noir » 28 lis 2019, 12:16

Iris pisze:
Obrazek
Przegoniły lwa wspólnie a to już był sukces i za takowy uznawała go biała. Noir wiele razy powtarzał, że nie liczy się siła tylko zręczność, taktyka a często nawet partyzantka. Jeśli jakaś grupa lwów będzie chciała im zabrać dom, to będą żałować swojej decyzji i borykać się z problemami jakie będzie stwarzało "społeczeństwo" lampartów. Zresztą biała nie chciała zamartwiać się na zapas. Wysłuchała również jej opowieści. nie było w niej nic nadzwyczajnego ale takie zwykłe spotkania również są piękne. Uśmiechnęła się tylko.
- Zawsze miałam problemy przez swój wygląd. Stado małp chciało mnie na żywca oskórować i poświęcić swojemu wymyślonemu bóstwu. Noir narobił zamieszania dzięki, któremu mogłam się wymknąć. Nie wiem czy kiedyś spłacę ten dług.
12Głos♪♫♪Dobytek Obrazek

Awatar użytkownika
Mistari
Posty: 40
Gatunek: pantera afrykańska
Płeć: Samica
Data urodzenia: 14 lut 2017
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 40
Kontakt:

#105

Post autor: Mistari » 04 gru 2019, 19:46

Oczywistym było, że uroda Iris mogła uchodzić za wyjątkową ale nie spodziewała się usłyszeć podobnej historii. Dotarło do niej, że przecież jej również mogła się przydarzyć podobna sytuacja. W jej życiu również nie obyło się bez przykrości z powodu dziwacznych pasków zamiast rozetek ale nigdy nikt nie groził jej z tego powodu śmiercią. Z całego serca współczuła lamparcicy takich przeżyć. Zmarszczyła brwi i zniżyła delikatnie łeb.
- Bardzo mi przykro, że musiałaś przez coś takiego przejść. Dobrze, że Noir był na tyle blisko żeby ci pomóc. Ale może kiedyś to ty będziesz mogła go ocalić. Kto wie? Może będziemy musiały znów poradzić sobie z szalonym lwem?
Wzruszyła ramionami rozchmurzając się jednocześnie.
- Mi jedynie dokuczano, że moja matka... tzn, że mój ojciec był serwalem albo gepardem królewskim. - Machnęła ogonem. - Idziemy dalej?
Obrazek

Awatar użytkownika
Noir
Posty: 199
Gatunek: Panthera pardus
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2014
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 70
Percepcja: 35
Kontakt:

#106

Post autor: Noir » 16 gru 2019, 14:44

Iris pisze:
Obrazek
- Chciałabym. -Tylko tyle odpowiedziała, chciałaby się odwdzięczyć i spłacić ten dług. Póki co pozostało jej towarzyszyć samcowi tak długo, jak sobie tego będzie życzył. Iris uważała, że skoro poradzili sobie z szalonym lwem a potem we dwie również sprostały temu zadaniu to, żaden przeciwnik nie będzie im straszny. Szczególnie, że ten gatunek nie słynął z dobrego wspinania się po drzewach.
- Ale to głupie. -Uznała albinoska. Dokładniej nawet awykonalne. - Dobrze, że nie musiałaś się zadawać z takimi kretynami. Mi się twoje rozety bardzo podobają.- Na dobra sprawę ich trójka była ewenementami.
Kiwnęła łbem, że jest gotowa ruszyć dalej, tym razem niech Mistari prowadzi.
z/t x2
12Głos♪♫♪Dobytek Obrazek

Awatar użytkownika
Hiraeth
Posty: 341
Gatunek: fenek
Płeć: Samica
Data urodzenia: 13 wrz 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 10
Zręczność: 21
Percepcja: 55
Kontakt:

#107

Post autor: Hiraeth » 04 sty 2020, 11:56

Hireth czuła się nieswojo, coraz bardziej, im bardziej zagłębiała się w gąszcz dżungli. Choć gąszcz to może za dużo powiedziane, skoro wciąż przezornie trzymała się ścieżki. Mnogość roślin i form życia trochę ją przytłaczała; kakofonia odgłosów zwierzęcych też nie pomagała. Lisiczka musiała przyznać, że trochę tęskni za względną ciszą i ciepłem pustyni.
Uskoczyła przed lecącym w jej stronę skrzydlatym owadem, i stuliła uszy, wpadając w wilgotną roślinność. Wyszła z powrotem na ścieżkę, otrząsając odruchowo futerko.
Po co tu przybyłaś, Hiraeth? Czy choć ty sama wiesz, po co?
Wiem, odpowiedziała w myślach fenka, i już nie kuliła się tak bardzo. Rozprostowała uszka, chłonąc otaczające ją dźwięki - ale tak, żeby wsłuchać się w ich rytm, żeby wyłapać prawidłowość, żeby pojąć melodię tego nowego dla niej środowiska. Wystawiła pyszczek do przodu, powoli i z namysłem wciągając powietrze. A potem zrobiła krok, najpierw jeden, potem kolejny i kolejny, dostosowując się do tutejszego rytmu najlepiej, jak umiała. Nie stała się częścią dżungli, nadal była jasnym dysonansem na tle jej kipiącego zielenią jestestwa - ale już jakby... mniej zauważalnym. Mniej niewygodnym. A i ją samą dżungla zaczęła mniej uwierać.

Hiraeth wyrzuca 3d100:
76, 86, 56


Była chyba jeszcze zbyt blisko krawędzi lasu, żeby znaleźć cokolwiek, może jeszcze nie dostroiła się dostatecznie do tutejszych warunków. Podążyła zatem dalej.
Z.T.
Hiraeth - (z jęz. walijskiego) - tęsknota za domem, do którego nie można już powrócić, za miejscem, które być może nigdy nie istniało; nostalgia; smutek z powodu miejsc utraconych (też: a deep, inborn sence of yearning for a home, a feeling, a place or a person that is beyond this plane of existence)

"Kto ci powiedział, że wolno się przyzwyczajać?
Kto ci powiedział, że cokolwiek jest na zawsze?
Czy nikt ci nie powiedział, że nie będziesz nigdy
w świecie
czuł się jak u siebie w domu?"
/S. Barańczak/

Awatar użytkownika
Shuravi
Posty: 12
Gatunek: Panthera pardus
Płeć: Samica
Data urodzenia: 29 wrz 2016
Zdrowie: 100
Waleczność: 45
Zręczność: 65
Percepcja: 30
Kontakt:

#108

Post autor: Shuravi » 24 mar 2020, 18:07

Kręciła się po dżungli i zostawiała swe ślady i wonie. W końcu w tych krainach chce założyć swój dom i posiadać swój teren. Stawiała powoli łapy i węszyła w powietrzu. Dżungla zdawała się być spokojna a ona sama była spokojna. Nie obiadowała się mieszkańców tego miejsca. Jakoś nie czuła świeżych woni. Przy jednym z drzew przeciągnęła się wbijając w korę swe pazury i zostawiając na drzewie swój ślad i woń. Po tej czynności ruszyła w dal lekko oblizując swój pysk. Nie odczuwała głód ale to miejsce wabiło ja rożnymi woniami, którymi idąc delektowała się.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 709
Gatunek: Panthera Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Kościana Skóra
Kościana skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
garbarz
Z jednej nici
recykling
Recykling
garbarz
Garbarz
garbarz
Bez dna
garbarz
Jubiler
garbarz
Złote łapy
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
piromanta
Piromanta
Zdrowie: 100
Waleczność: 75
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#109

Post autor: Ignis » 13 mar 2021, 13:16

Szedłem drogą przed siebie podziwiając pobliską faunę. Tyle zapachów, tyle kolorów, tyle różnych pięknych roślin, których na próżno szukać gdzie indziej. Zapachy natomiast innych zwierząt były odczuwalne, lecz cześć tych należących do drapieżników o wiele słabsze, także teraz raczej niczyi. Droga natomiast po części wydeptana, jednak zdążyła już w niektórych miejscach zarosnąć. Czyżby mało kto nią ostatnio przechodził? W sumie... jeśli masz możliwość chodzić po ziemi, albo przeskakiwać między gałęziami drzew, to druga opcja jest o wiele bardziej... fajniejsza i ciekawsza. Natomiast pora pozbierać cześć gałęzi z drzew o wiele twardszych niż na sawannie. Drewno żelazne, ciężkie do złamania, o wiele bardziej czasochłonna jest jego obróbka, ale za to efekty są o wieczny płomień lepsze. Tak więc, szedłem dalej rozglądając się, aż w końcu znalazłem interesującą mnie roślinę.

Wykonuje rzut krzepy na zdobywanie surowca drewno żelazne (62)
Ignis wyrzuca 3d100:
64, 35, 16


2 sukcesy/ + 1 drewno żelazne

Znalezione przeze mnie drzewko w miarę młode, w porównaniu do gigantów znajdujących się tuż obok, miało o wiele niżej położone gałęzie. Stanąłem na dwie tylne łapy i chwyciłem kłami sporą gałąź wyrywając ją. Jak się zraz szybko okazało nie była potrzebna aż tak duża siła którą użyłem gdyż, część niej była ułamana już, a po jej oderwanie cała roślina nieco się wyprostowała. Czyżby ktoś skakał po niej? Możliwe, jednak nie wyczułem żadnego zapachu. Następnie oczyściłem ją z mniejszych gałęzi, te bardziej proste i grubsze pozbierałem i przewiązałem sznurkiem. Zostawiłem najgrubszy kawał drewna i ruszyłem dalej zwiedzając tę dziką, ale również piękną krainę, kierując się cichym szumem gdzieś w oddali.

/ZT/
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 709
Gatunek: Panthera Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Kościana Skóra
Kościana skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
garbarz
Z jednej nici
recykling
Recykling
garbarz
Garbarz
garbarz
Bez dna
garbarz
Jubiler
garbarz
Złote łapy
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
piromanta
Piromanta
Zdrowie: 100
Waleczność: 75
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#110

Post autor: Ignis » 20 sie 2023, 23:25

Ruszył dalej przed siebie w poszukiwaniu potrzebnych mu składników. Tutaj chciał znaleźć duże i najlepiej najszersze konary drzew żelaznych. Idąc przed siebie napotkał parę takich ładnych dorodnych drzew, z których brutalnie powyrywał to co uznał za przydatne. Oczywiście nie było to proste zajęcie, lecz żaden dla niego problem. Najgorzej było obrobić je do jakiegokolwiek użytku... Wyciągnął nóż z tego samego drewna i obrabiając je spędził nieco czasu. Gdy skończył, szczęśliwy ruszył prosto do wodospadu.
► Pokaż Spoiler
/ZT
► Pokaż Spoiler

Odpowiedz

Wróć do „Gąszcz”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości