x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Jezioro

Zielona dolina znajduje się pomiędzy dwoma pasmami ściętych gór. Na ich płaskich szczytach rozpościerają się trawiaste łąki. Niższe obszary gór jak i dolina porośnięte są rożnymi drzewami i ziołami. Przepływa tutaj potok, który łączy się z Wielką Wodą. Sielankowy krajobraz potrafi być jednak niebezpieczny jeśli będzie się nieostrożnym.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.

Kary i negatywne efekty
  • Przebywająca górach postać jest narażona na lawiny, burze albo inne przeszkody.
  • Większe ryzyko złapania choroby - nie dotyczy stada zamieszkującego w tych terenach.
Awatar użytkownika
Visenya
Posty: 133
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 24 sty 2020
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
ptak
Ptak
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 65
Percepcja: 51
Kontakt:

Re: Jezioro

#31

Post autor: Visenya » 16 mar 2020, 22:52

Uwagę o tym, że kiedyś będzie prawdopodobnie mądrzejsza przyjęła z wielką radością i rozochocona zaczęła rozważać złamanie zakazu ciotki i wejść do wody chociaż na chwilkę. Propozycja zobaczenia jak to jest z grzbietu starszego Tendaia była dla niej tą, której jej ciekawość nie mogła ot tak odrzucić.
- Dobrze, tylko mnie nie upuść, nie jestem rybką i nie przeżyję w wodzie. - rzuciła urokliwie się uśmiechając, czekała aż Ten się nieco schyli by mogła mu się wgramolić na grzbiet.
Jednocześnie posłuchała o niebezpiecznym miejscu za górami, natychmiast zaczęła rozmyślać co takiego może się tam znajdować, że ktoś taki jak jej przyjaciel uważa tamte miejsce za straszne i niebezpieczne. Fedha nie mówiła jej jeszcze nic o tym, że tam nie wolno, więc dość się zdziwiła słysząc to od dwuogoniastego.

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#32

Post autor: Tendai » 17 mar 2020, 8:25

Przytaknąłem jej łbem i położyłem się aby było jej łatwiej wejść na mój grzbiet. Kiedy to zrobiła zacząłem zanurzać się we wodzie. Nie kierowałem się w głąb, nie jestem an tyle duży i silny aby wypływać za daleko. Do tego przecież miałem na sobie mała Vis, której nie chciałem wystraszyć.
-Możesz się na mnie położyć i moczyć łapki- Zaproponowałem młodej, uważałem, że pływanie może sie jej przydać i takie oswajanie z woda może być całkiem dobre i ciekawe.
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Visenya
Posty: 133
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 24 sty 2020
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
ptak
Ptak
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 65
Percepcja: 51
Kontakt:

#33

Post autor: Visenya » 17 mar 2020, 17:38

Rzeczywiście pokonała barierę i znalazła się na Tenadaiu, który był już w wodzie, Visenya była bardzo tym faktem podekscytowana i na pozwolenie o moczeniu łapek niemal podskoczyła o ile w ogóle było to możliwe. Zarechotała kilka razy, chlapiąc wodą na boki. W pewnym momencie jedna z kropelek wpadła jej w oko, a zdezorientowana lwiczka zareagowała na to całym swoim ciałkiem przez co spadła z grzbietu przyjaciela do chłodnej wody, cała. Spanikowana kruszynka zaczęła wymachiwać łapami w niemocy, a jej małe płucka powoli dostawały małych ilości wody. Młódka po prostu zaczęła się topić.

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#34

Post autor: Tendai » 17 mar 2020, 20:15

Wszystko szło dobrze. Może do czasu aż ta spadła mi z grzbietu. Nie było na szczęście tutaj bardzo głęboko. Widząc jak ta zaczyna się topić krzyknąłem.
-Nie panikuj!- Tak łatwo mówić. Zanurkowałem tak aby znalazła się nade mną i wynurzyłem się z nią na plecach. Skierowałem się do brzegu.
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Visenya
Posty: 133
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 24 sty 2020
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
ptak
Ptak
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 65
Percepcja: 51
Kontakt:

#35

Post autor: Visenya » 18 mar 2020, 10:49

Dzięki szybkiej reakcji Tendaia, po chwili znalazła się nad powierzchnią i mogła wziąć oddech powietrza pełną piersią. Odkasła natychmiast wodę, która dostała się tam, gdzie nie powinna. Zestresowana młódka trzymała się swojego wybawcy bardzo kurczowo, obawiając się kolejnego upadku i nurkowania pod taflą wody. Kichnęła kilka razy, trzęsąc się przy tym z zimna, przemoczone futro źle wpływało na trzymanie temperatury u tak młodego jeszcze lwiątka.

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#36

Post autor: Tendai » 22 mar 2020, 17:43

-Jak się czujesz?- Zapytałem i lekko szturchnąłem ją nosem. Liznąłem ją kilak razy po łebku. Wcześniej otrzepałem się z wody.
-Zanieść cię do domu?- Zapytałem siedząc koło niej. Widziałem jak drży. Położyłem się obok niej i otoczyłem sobą. Czekałem na jej odpowiedź.
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Visenya
Posty: 133
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 24 sty 2020
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
ptak
Ptak
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 65
Percepcja: 51
Kontakt:

#37

Post autor: Visenya » 23 mar 2020, 14:53

- Nie lubię wody... - wycedziła przez zęby.
Kasłała jeszcze kilka razy, aż w końcu doszła do siebie, a jej sierść powoli zaczynała wysychać stając się troszkę bardziej puszystą niż przed nieplanowaną kąpielą.
- Nie, potrafię chodzić, chwilkę odpocznę i pójdę, ale sama jak na Wojowniczkę przystało. - zaśmiała się delikatnie, łapką przecierając nosek.

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#38

Post autor: Tendai » 29 mar 2020, 22:40

-No nie każdy lubi jak będziesz większa lepiej byś nauczyła się pływać- Liznąłem ją w ten mały łebek- Wiesz jako wojowniczka powinnaś to umieć- Dodałem wchodząc jej trochę na ambicje.
-no skoro chcesz sama to nie będę naciskać- Pewnie sama dotrze do siebie. Wolałbym ją odprowadzić dla czystego sumienia ale nie chciałem aby poczuła się, że traktuje ja jak małe dziecko... którym była.
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Visenya
Posty: 133
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 24 sty 2020
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
ptak
Ptak
Zdrowie: 100
Waleczność: 35
Zręczność: 65
Percepcja: 51
Kontakt:

#39

Post autor: Visenya » 30 mar 2020, 11:14

Ani jej się uśmiechało uczyć kiedykolwiek pływać, a Tendai jej zdaniem wcale się nie znał na byciu wojownikiem, po prostu chciał jej dogryźć i uświadomić, że ona nigdy nim nie będzie. Zadarła więc nosa i ruszyła przed siebie, dalej zwiedzać, o czym nie musiał wiedzieć jej nowy znajomy. Niech myśli, że wraca do Fedzi!
- Do zobaczenia. - rzuciła, przyśpieszając kroku.


z/t

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#40

Post autor: Tendai » 31 mar 2020, 0:14

-No hej- Spoglądałem jak młoda idzie w dal. Westchnąłem i otrzepałem sie dalej z wody. Sam w końcu ruszyłem przed siebie.

zt
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Odpowiedz

Wróć do „Dolina Wichrów”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości