x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Podnóże

Majestatyczna siedziba władców Lwiej Ziemi, z której sprawowali władzę nad całą krainą. Olbrzymia skała, kształtem przypominająca królewski tron, pełna jest jaskiń, w których można znaleźć bezpieczne schronienie. Z jej szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na otaczające tereny.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

Re: Podnóże

#961

Post autor: Piegus » 10 sie 2020, 18:09

Przechyliłem lekko łeb w bok.
-Wiesz... ja z chęcią posłucham i pouczę sie tez w praktykę- Miałem swoje proste marzenia, które miałem wątpliwości ale moze ciężką praca pozwoli mi to osiągnąć? Nawet nie będąc księciem czy kimś ważnym? Liczyłem an to. Elokwencją nic nei zdziałam, bo jestem butem w tym ale.. Ale lubię pomarzyć.

Awatar użytkownika
Clay
Posty: 23
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 22 gru 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 50
Percepcja: 35
Kontakt:

#962

Post autor: Clay » 11 sie 2020, 14:38

Trafił przez przypadek do podnóża po opuszczeniu mokradeł. Szedł przed siebie i ściągnęły go odgłosy rozmowy.
- Cześć. - Powiedział pewnie do obecnych. Spora tu gromada.- Co tu robicie? - Zagadał.

Awatar użytkownika
Newton
Posty: 178
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lis 2019
Zdrowie: 92
Waleczność: 55
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#963

Post autor: Newton » 11 sie 2020, 14:59

Nigdy nie był jeszcze dla nikogo najważniejszy. Kiedy był maluchem mama zajmowała się nimi wszystkimi, a potem się rozpłynęła. Ciocia Ven była tylko ciocią, a więc nie był dla niej kimś ważnym. Dla ojca jak widać też nie, skoro wybrał jasną lwicę. Newt zwiesił łeb.
- Ja zostanę. - odpowiedział smętnie bratu i usiadł w miejscu, czekając aż ktoś zwróci na niego uwagę. Obejrzał się na pozostałych, ale chyba jednak wszyscy byli zajęci sobą. Aż wtem pojawił się ktoś nowy. Nie widział jeszcze nigdy tutaj tego szarego lwa.
- Dzień dobry. - odpowiedział śmiało @Clayowi, zadowolony, że być może wreszcie będzie miał z kim porozmawiać. - Ja czekam tutaj na tatę. -- odpowiedział. Dopiero co mówił, że przydałby mu się ktoś dorosły.
- Znasz się na polowaniu? - zapytał szarego. Co prawda nie wiedział kim on jest, ale przecież nie znał jeszcze wszystkich Lwioziemców, więc pewnie był jednym z nich.

Awatar użytkownika
Clay
Posty: 23
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 22 gru 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 50
Percepcja: 35
Kontakt:

#964

Post autor: Clay » 11 sie 2020, 16:29

Młody zwrócił na niego uwagę. Reszta jest zajęta sobą to zadowoli się jednym rozmówcą.
- Oczywiście, że umiem polować! - Odpowiedział zdziwiony. Nie rozumiał pytania. Jak można zapytać lwa czy umie polować to przecież jak zapytać gnu czy umie jeść trawę. Młody czeka na tatę pewnie nauczy go polować, taka rola ojca. - A co? Jeszcze nie polowałeś? To nie jest trudne. Raz się robi, a potem do końca życia masz spokój z nauką.

Awatar użytkownika
Newton
Posty: 178
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lis 2019
Zdrowie: 92
Waleczność: 55
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#965

Post autor: Newton » 11 sie 2020, 21:53

Newt uśmiechnął się szeroko na tę wieść. Ojciec na pewno będzie z niego dumny jeśli jeszcze przed pierwszym polowaniem dowie się co i jak żeby móc się popisać wiedzą.
- Tata dopiero ma mnie zabrać na pierwsze polowanie, ale na razie jest jeszcze zajęty. Możesz mi opowiedzieć jak to się robi? - zapytał z podekscytowaniem.
- Opowiedz mi jakie największe zwierzę upolowałeś! - poprosił z zapałem. Zaraz jednak coś sobie przypomniał.
- Nazywam się Newt, a ty? - uśmiech wciąż nie schodził mu z pyska.

Awatar użytkownika
Clay
Posty: 23
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 22 gru 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 50
Percepcja: 35
Kontakt:

#966

Post autor: Clay » 12 sie 2020, 15:44

- Jestem Obersturmbannführer Baron Clay. - Przedstawił się Newtonowi. Młody zaciekawił się polowaniem to mu opowie co i jak przed pierwszym razem.
- Najpierw musisz wiedzieć na co polować. Jak jesteś sam to polujesz na mniejsze zwierzęta jak gnu albo antylopa a ze stadem możesz polować na dużo zwierząt albo jednego dużego skurwesyna. Nosorożca albo słonia. - Powiedział podstawy i tam szedł dalej. - Jak już wiesz na co będziesz polował to szukasz śladów zwierzęta. Zapach i odciski w błocie i na ziemi to one cię do niego zaprowadzą. Idziesz śladami i wtedy znajdujesz zwierzę. Najlepiej się do niego zakraść i wziąć je z zaskoczenia. - Opowiadał. - Musisz mierzyć siły na zamiary. Znajdziesz ślady młodego guźca a po wytropieniu widzisz lochę i samca z małymi to będziesz musiał walczyć z nimi wszystkimi. - Zwrócił uwagę na ważne wydarzenia. - Czasem nic nie upolujesz i po całym dniu tropienia wracasz głodny bo wszystkie tropy się urwały albo zwierzęta uciekły. Na polowaniu zdarzyć się może wszystko. Każde jest inne. - Dosyć nauki pora na osiągnięcia Barona Claya. - Największe zwierze to polowałem z innymi na... na... em... czarnego nosorożca dwugłowego i trzyrogowego! Duża bestia i niezwykle rzadka do spotkania. - Naściemniał młodemu on i tak tego nie ma jak sprawdzić. Nie powie że polował na byle nosorożca musi przyszpanić.

Awatar użytkownika
Thanatos
Posty: 513
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 paź 2015
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 34
Kontakt:

#967

Post autor: Thanatos » 12 sie 2020, 20:13

Trochę się zirytował tym jaki ruch tu panuje, a i tak już miał nienajlepszy humor. Rozejrzał się wzrokiem z lekkim zdenerwowaniem i rzekł do Piegusa:
-Dobra może lepiej zabierajmy się stąd, bo w takim tempie będziemy wybierać się do jutra.
Skinął Tibowi na pożegnanie, dał znać Piegusowi by podążał za nim i poszedł przyspieszonym krokiem w kierunku wodopoju.

ZT

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#968

Post autor: Piegus » 12 sie 2020, 20:34

-Tak jest- Przytaknąłem Thanatosowi i ruszyłem za nim. Trochę sie tutaj ten no.. zatłoczyło. No nic, tonie moja sprawa. podreptałem za brązowym samcem. Może będzie ciekawie.

zt

Awatar użytkownika
Rea
Posty: 215
Gatunek: lwica
Płeć: Samica
Data urodzenia: 19 kwie 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 42
Zręczność: 50
Percepcja: 60
Kontakt:

#969

Post autor: Rea » 21 sie 2020, 18:35

Nie musiała długo czekać nim zjawił się Haki, który w pierwszej chwili nie zwrócił na nią uwagi. Rea wstała, by podejść do niego, jednak w tym samym momencie także i on dostrzegł ją i zaczął się zbliżać. Słysząc jego ostatnie słowa, zerknęła przelotnie na Tiba, a na jej licu wyrósł zgryźliwy uśmiech.
- Taa. Trudno, by coś mogło się mierzyć z podziwianiem tego piękna. - nie trzeba było być spostrzegawczym, by wyczuć w jej słowach dobitną ironię. Uśmiech jednak nie utrzymał się na jej pysku zbyt długo. Lwica zdawała się ignorować obecność Newtona i Nejlosa, ale niezupełnie tak było. Wiedziała, że są teraz zajęci sobą, a o czym tam dyskutują - na to już nie zwracała uwagi.
- Narie zniknęła mi z oczu na dobre parę miesięcy, a ledwo wraca… już jej nie ma. I zostawia tu czwórkę dzieciaków. Bez żadnych wyjaśnień - a miałaby mi dużo do wyjaśnienia. - mruknęła, sama nie wiedząc czy się złościć czy martwić. Bo co mogło być przyczyną? - Uroczo, że proponujesz, ale nie mogę udawać, że nic się nie stało. Stało się, i to więcej niż zdołałam od kogokolwiek usłyszeć. Więc nie, nie mam dziś głowy na żadne polowania. - dodała. Jakkolwiek by tego nie zinterpretował, nie chciała się na nim wyżywać, musiała zwyczajnie wyrzucić z siebie tę irytację. Przejdzie jej, tak samo jak przechodziło jej za każdym razem, gdy Narie coś odwalała. Ale teraz sprawy się nawarstwiły, a ona nawet nie znała ich kontekstu - bo nie była i nie mogła być przy niej.
- Haribu wspomniał mi o jakimś stadzie, do którego należeliście. Nie chce mi się wierzyć, że Narie po tym, jak opuściła Lwią Ziemię z powodu zmian w systemie, tak po prostu zgodziła się na bycie szarakiem w innym miejscu. Ktoś obiecał jej władzę, prawda? - rzuciła po chwili, patrząc prosto w ślepia Hakiego. To podejrzenie wkradło się w jej myśli niemalże od razu, gdy usłyszała od młodego wzmiankę o stadzie. Rea tłumaczyła sobie dążenie Narie do władzy w taki sposób, że do tego została “przeznaczona” - nie znała innej drogi, więc szukała miejsca, w którym spełni swoją rolę. Coraz bardziej jednak stawało się to niepokojące, tym bardziej, że młoda nie była zbyt rozważna. Trudno ją winić za to zagubienie, w końcu nie miała lekko - ale Rea czuła, że jest jedyną osobą, która to rozumie i która może cokolwiek zmienić. Przez to też brała na siebie część odpowiedzialności za jej głupie zachowania.

Awatar użytkownika
Enasalin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 958
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 lip 2015
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 56
Percepcja: 35
Kontakt:

#970

Post autor: Enasalin » 24 sie 2020, 15:44

Jak powiedziała tak zrobiła, do Lwiej skały wyruszyła, a daleko to nie było, toteż nawet niespecjalnie się spieszyła. Poza tym latała za nią ta powsinoga, która zamiast zająć się czymś czym powinna, jak polowaniem chociażby, przykleiła się do niej jak rzep do psiego ogona. Nie miała za bardzo na co narzekać, ale ani tutaj pożartować z nią, ani nic, co stawało się z grubsza męczące. Żeby jeszcze stanowiła zagrożenie. Dotarły nawet do znanych mord, a ta dalej za nią łazi. Może się zakochała? Enka przepiękna nie była, ale wciąż była jeszcze młoda i całkiem urodziwa... Nah, pomyślała z niesmakiem.
Tak jak poprzednim razem, kiedy była już w zasięgu wzroku całego zgromadzenia pod skałą, a może nawet ciut bliżej, stanęła w miejscu jak jakieś widmo i w ten sposób kulturalnie dawała znak o swojej obecności. Nawet krótko chrząknęła. Ciekawe, czy ktokolwiek na nią zareaguje póki się nie wetnie w ten "rytuał" ta żółta klucha.
Daddy looking at me
Will I ever be free?
Have I crossed the line?

Obrazek

Mother looking at me
Tell me what do you see?
Yes, I've lost my mind


Od faleczki I Od ragirkowej I Od maerki
I Od ragirkowej I Od gunterkowej
I Encia


Odpowiedz

Wróć do „Lwia Skała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości