x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Zielony plac przed wejściem

Jaskinia, która skrywa wiele sekretów. Posiada różne korytarze jak i większe groty. Wiele świecących robaczków rozświetla to miejsce jak i kryształy czy też dziwne grzyby. Grobowiec jest piękny ale potrafi być niebezpieczny.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.

Kary i negatywne efekty
  • Przebywająca górach postać jest narażona na lawiny, burze albo inne przeszkody.
  • Większe ryzyko złapania choroby - nie dotyczy stada zamieszkującego w tych terenach.
Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

Re: Zielony plac przed wejściem

#31

Post autor: Tendai » 12 sie 2020, 17:46

-Hmm...- W sumie to juz minęło sporo czasu do tego momentu.
-Wiesz... to był dawno możliwe, ze już urodziła?- Nie byłem pewny ten czas tak płynie a tyle do robienia... Zastawiłem się. Kurcze tyle czasu a ja nawet nie widziałem mojego nowego rodzeństwa. Skrzywiłem sie na tę myśl. Chociaż unikałem jej też.. eh...
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Kurdybanek
Posty: 52
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 42
Zręczność: 40
Percepcja: 38
Kontakt:

#32

Post autor: Kurdybanek » 12 sie 2020, 18:04

-Myślisz że może gdzieś tu być? My jak byliśmy mali to spędzaliśmy tu dużo czasu. Jest szansa że będzie tu razem z rodzeństwem... Jeśli tak to chyba nie będą tu bezpieczni... - Kudi miał złe przeczucia. O ile to prawda to musieliby ewakuować całą rodzinę.
-Jakiś pomysł co robimy?

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#33

Post autor: Tendai » 12 sie 2020, 19:32

-To tym bardziej biegnij ich poszukać, powinni przenieść się na kaskadę, tam na pewno będzie bezpieczniej- Tutaj brat miał racje, matka lubiła przebywać tutaj.
-Ja może poszukam ciotkę Lyanne lub Natakę- Ktoś jeszcze musi o tym wiedzieć i trzeba coś z tym zrobić.
-Nie marnujemy czas- Kto wie jak to wszystko sie potoczy i czy to cos nie znajdzie nasze rodzeństwo.
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Kurdybanek
Posty: 52
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Zdrowie: 100
Waleczność: 42
Zręczność: 40
Percepcja: 38
Kontakt:

#34

Post autor: Kurdybanek » 12 sie 2020, 20:13

-W takim razie lecę przeszukać okolicę. - Będzie to trochę ryzykowne ale ktoś musi się tym zająć. Liczy się bezpieczeństwo rodziny.
-Spotkajmy się tam. Postaram się tam z nimi dotrzeć jak najszybciej. Uważaj na siebie, nie wiadomo czy ten stwór gdzieś nie wylezie. Trzymaj się! - Rzucił po czym zaczął biec w kierunku kryształowej wnęki, czyli tam gdzie ostatnio widział się z matką.




ZT

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#35

Post autor: Tendai » 12 sie 2020, 20:30

Przytaknąłem bratu.
-Uważaj na siebie- Powiedziałem i ruszyłem przed siebie. Nie będzie proste poinformować kogoś o tym. Matka to jako tako wiadomo gdzie jest ale ciotki? No tutaj muszę liczyć na pomysłowość swoją.
zt
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#36

Post autor: Mistrz Gry » 01 wrz 2020, 23:21

Tak oto wasza trójka: @Tendai @Nataka @Lyanna znalazła się przed wejściem do grobowca. Kiedyś rosnąca przed nim zielona roślinność już nie była taka. Rośliny im bliżej grobowca, tym wyglądały gorzej. Były niezwykle wiotkie, więdły na waszych oczach, jakby nie miały wody. Pojedyncze sztuki miały nawet delikatne oraz ledwo widoczne fioletowe przebarwienia. Jednak im dalej od wejścia tym zielone rośliny miały się o niebo lepiej. Samo wejście mogło sprawiać wrażenie mroczniejszego, obcego, a nawet strasznego. Zdecydowanie wasz dom... nie, raczej to miejsce, nie było już godne tego miana.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#37

Post autor: Tendai » 03 wrz 2020, 20:16

Biegłem i miałem nadzieje, że lwice wezmą moje słowa na poważnie i w ogóle. Będąc bliżej dostrzegłem jakie juz zmiany następowały czym bliżej grobowca. Zwolniłem i nawet zatrzymałem się spoglądając na ten nieciekawy widok.
-Jest gorzej- Mruknąłem bardziej do siebie...
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Nataka
Posty: 157
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 kwie 2014
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 40
Percepcja: 70
Kontakt:

#38

Post autor: Nataka » 04 wrz 2020, 14:54

Nataka biegła za Tendaiem nie myśląc nawet o tym, by zwolnić tempo. Jej myśli nawiedzały przeróżne wizje i niepokój, który jedynie pogłębił się, gdy przybyła na miejsce. Zatrzymała się obok samca, spoglądając po okolicy. Na jej pysku pojawił się grymas zniesmaczenia, ale i pewnego rodzaju smutek. Widząc, co takiego działo się tutaj z naturą poczuła dziwną bezradność... Ale gdy tylko zorientowała się, jakie emocje odczuwa, otrząsnęła się i nabrała odwagi, by podejść do wejścia do grobowca. Nie odezwała się ani słowem, patrząc tak przez chwilę wgłąb jaskini, starając się wytężyć wszystkie swoje zmysły, jakby starała się coś dostrzec i usłyszeć to, co mogłoby się znajdować w środku. Chciała sprawdzić, czy są tutaj sami, czy jednak szaman, o którym wspominał Tendai na Kaskadzie wciąż tutaj jest.
-...Nie wygląda to dobrze.-
Odpowiedziała szeptem samczykowi, nasłuchując.
Obrazek
THEME GŁOS

Awatar użytkownika
Lyanna
Valarjar
Valarjar
Posty: 1021
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 wrz 2016
Specjalizacja:
łowca 3
Łowca 3
zebra
Zebra
krokodyl
Krokodyl
słoń
Słoń
survivalista
Przewodnik
Zdrowie: 35
Waleczność: 58
Zręczność: 66
Percepcja: 38
Kontakt:

#39

Post autor: Lyanna » 04 wrz 2020, 21:56

Biegła za młodym samczykiem, nie pozostając w tyle. Chciała mieć jak najszybciej za sobą całą tą śmieszną akcję i pozbyć się zagrożenia, jednak im bliżej celu byli tym bardziej przerażała ją powaga sytuacji i jej skutki. Nigdy w życiu nie widziała czegoś takiego, nawet nigdy by się nie spodziewała, że podobne rzeczy przytrafią się jej w krainie. Z przerażeniem zerkała na obumierające rośliny i ulatujące życie z terenów jej stada, które zastali tu w stanie nim tętniącym, dziewiczym... ścisnęło ją mocno w gardle, a powieki nerwowo zatrzepotały.
- Natako zrób z tym coś, proszę... - głos władczyni po raz pierwszy zabrzmiał tak błagalnie, bezsilnie i niepewnie, co było dla niej wyjątkowo niespotykanym zjawiskiem.
Zaczęła się rozglądać i nasłuchiwać, nie widziała powodu wparowania do środka bez wcześniejszego obeznania w sprawie. Starała się wyciszyć, by nie przeszkadzać przy pracy swoim zmysłom.
Obrazek

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#40

Post autor: Tendai » 05 wrz 2020, 17:06

-Chodźcie- Powiedziałem wychodząc na czele lwic. Chciałem pokazać im drogę. Miałem również nadzieję, że nie spotkamy tam tej antylopy i jakoś uda sie dotrzeć do tamtego miejsca. Spojrzałem na nie i ruszyłem w głąb.

zt
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Odpowiedz

Wróć do „Grobowiec świetlików”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości