x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pastwiska

Położona pomiędzy dwiema rzekami imponuje swoim urodzajem i bogactwem, choć nie dorównuje pod tym względem tej na wschodzie. Pomimo tego jest to dobre miejsce do polowań nawet dla większych stad drapieżników. Przemierzając porośnięty lekko pożółkłą trawą teren można podziwiać wznoszące się ku niebu szczyty górskie.

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 702
Gatunek: Panthera Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Kościana Skóra
Kościana skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
garbarz
Z jednej nici
recykling
Recykling
garbarz
Garbarz
garbarz
Bez dna
garbarz
Jubiler
garbarz
Złote łapy
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
piromanta
Piromanta
Zdrowie: 100
Waleczność: 75
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

Re: Pastwiska

#151

Post autor: Ignis » 14 wrz 2023, 23:13

/Inna linia czasowa.../

Ignis ruszył dalej w celu poszukiwania bawełny, dlatego zaczął od razu zbieranie.
► Pokaż Spoiler
Tutaj złoża były o wiele bardziej bogatsze niż poprzednio, dlatego z uśmiechem ruszył zebrał je do swojego pojemniczka i ruszył dalej.

/+4 bawełny + Zródło
/ZT
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Tunu
Posty: 290
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 lut 2019
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Zdrowie: 90
Waleczność: 45
Zręczność: 45
Percepcja: 51
Kontakt:

#152

Post autor: Tunu » 04 paź 2023, 21:36

Po nieudanym poszukiwaniu Artemizji, poszła prosto na sawannę, żeby odszukać imbiru oraz maruli.
W tym momencie zabrala się za to pierwsze.

Tunu wyrzuca 3d100:
1, 83, 76


Choć z początku nic nie zauważyła, postanowiła tym razem wziąć oddech i spróbować jeszcze raz. Może miała do tego za mało cierpliwości?

Tunu wyrzuca 3d100:
60, 27, 90


Do trzech razy sztuka? Może?

Tunu wyrzuca 3d100:
43, 84, 17


No i w końcu! Gdyby teraz się nie udało, chyba wróciłaby w góry obrażona.
Od razu poprawiło jej to humor, zebrała imbir i poszła w inne miejsce na sawannie, gdzieś gdzie mogłaby znaleźć wspomniane wcześniej żółte owoce.

Zt

Awatar użytkownika
Tunu
Posty: 290
Gatunek: Lampart
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 lut 2019
Specjalizacja:
medyk 1
Medyk 1
Zdrowie: 90
Waleczność: 45
Zręczność: 45
Percepcja: 51
Kontakt:

#153

Post autor: Tunu » 31 paź 2023, 15:13

Zanim wróci w góry, postanowiła wybrać się do paru miejsc gdzie wcześniej zbierała zioła, by zobaczyć czy już może nie odrosły.
Długo trwało dostanie się na te sawannę aż z wulkanu, ale gdy w końcu tu trafiła jej oczom ukazał się imbir, którego zadowolona szybko wzięła ze sobą. Na szczęście odrósł prawie idealnie w tym samym miejscu, więc jest szansa, że i następnym razem tu będzie.
Torby jeszcze żadnej nie miała, więc trzymała go póki co w pysku. Niedaleko znajdował się jeden baobab przy którym wcześniej znalazła marulę, więc i tam teraz się skierowała.

Zt. jeśli nic za nią z tego wulkanu nie polazło i nie planuje zatrzymać

Awatar użytkownika
Enasalin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 958
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 lip 2015
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 56
Percepcja: 35
Kontakt:

#154

Post autor: Enasalin » 19 lis 2023, 22:45

Po opuszczeniu lwiej ziemi, przekroczeniu dwóch rzek, trafiła na sawannę. Nigdy nie była w tych rejonach, a na pewno ich nie pamięta. Jednak z tego co wiedziała, była już na zachodzie i zamierzała sobie pozwiedzać. Ale tymczasem... widziała parę dorodnych sztuk po drodze, może czas zapolować na coś smacznego do jedzenia? Nie czuła obcego stada, więc chyba nie było przeciwwskazań.
Ale najpierw zamierzała się przekonać, czy faktycznie istniał tutaj wojownik jej godny, bo podobno taki przebywał na zachodnich terenach. Jeszcze sama nie wiedziała, że chodziło w tym przypadku o nosorożca. Pewnie gdyby tak było, to jeszcze by się nad tym zastanowiła.
Zaryczała. Czas wyzwać tego wojownika na pojedynek.

@Mistrz Gry
Daddy looking at me
Will I ever be free?
Have I crossed the line?

Obrazek

Mother looking at me
Tell me what do you see?
Yes, I've lost my mind


Od faleczki I Od ragirkowej I Od maerki
I Od ragirkowej I Od gunterkowej
I Encia


Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#155

Post autor: Mistrz Gry » 20 lis 2023, 22:31

Bob pisze:
Zaciekawił go lwi ryk, który obiegł sawannę. Czyżby to nowe stado zajmowało te tereny? A może jakiś lew wzywał pomocy? W każdym z tych wypadków Bob chciałby wiedzieć co się dzieje, najlepiej na własne oczy. Zauważył pojedynczą lwicę, więc odrzucił teorię o stadzie. Nie wyglądała też jakby potrzebowała pomocy. Może kogoś szukała?
- Cześć, jestem Bob. - przedstawił się, przebierając przednimi nogami z ekscytacji. Uwielbiał zawierać nowe znajomości. Ostatnio szczególnie polubił lwy. Z pozoru wszystkie wydawały się podobne do siebie, ale po chwili okazywało się, że każdy jest inny.
- Szukasz kogoś? - zapytał uczynnie.

@Enasalin
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Enasalin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 958
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 lip 2015
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 56
Percepcja: 35
Kontakt:

#156

Post autor: Enasalin » 20 lis 2023, 23:13

Nie wiedziała w pierwszej chwili czy ma uciekać przed idącym na nią nosorożcem, czy szykować się do ataku i nieuniknionej konfrontacji. Z braku zdecydowania stała w miejscu, aż ten do niej podszedł i już szykowała się na najgorsze, a tutaj ten najzwyczajniej w świecie się przywitał. Aż zbiło to ją nieco z tropu, ale... widziała w sumie dziwniejsze rzeczy. Dziwne tylko, że na jej ryk odpowiedział akurat roślinożerny, spodziewała się innego lwa, ewentualnie lamparta. No już nawet goryl byłby mniej dziwny.
- Enasalin. - Odpowiedziała - Szukam wojownika, podobno gdzieś tutaj przebywa, gotów stoczyć pojedynek. Widziałeś go w okolicy? - postanowiła zapytać, bo też co innego jej pozostało, skoro na wezwanie stawił się tylko ten Bob.

@Mistrz Gry
Daddy looking at me
Will I ever be free?
Have I crossed the line?

Obrazek

Mother looking at me
Tell me what do you see?
Yes, I've lost my mind


Od faleczki I Od ragirkowej I Od maerki
I Od ragirkowej I Od gunterkowej
I Encia


Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#157

Post autor: Mistrz Gry » 21 lis 2023, 19:33

Bob pisze:
Nosorożec uśmiechnął się od ucha do ucha.
- Tak, to ja! Lubię walczyć z lwami, są o wiele bardziej nieprzewidywalne niż inne nosorożce. Zawsze mogę nauczyć się czegoś nowego. - Boba rozpierała radość, że aż tyle lwów odpowiedziało na jego ogłoszenie. Ptaszki zrobiły kawał dobrej roboty roznosząc jego wiadomość po krainie.
- Powiedz, jaki jest twój popisowy atak? Zauważyłem, że każdy lew jakiś ma. Ostatnio poznałem taką Ven, która walczyła wdrapując mi się na kark. - nosorożec zachichotał.
- A wcześniej poznałem lwa o takim śmiesznym imieniu, Piegus. On krył się w trawie i atakował z zaskoczenia. A ty w czym się specjalizujesz? - zapytał ciekawsko.

@Enasalin
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Enasalin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 958
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 lip 2015
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 56
Percepcja: 35
Kontakt:

#158

Post autor: Enasalin » 21 lis 2023, 23:57

Enasalin spojrzała na niego jak na wariata. Że co, że ten cały niepokonany wojownik to jest właśnie ten przemiły nosorożec? Jak na jej oko to muchy by nie skrzywdził, a przynajmniej nie intencjonalnie.
- Skooro tak to widzisz. - Ostatecznie wzruszyła ramionami. - Popisowy atak? Może i taki mam, ale spodziewałam się zastać jakiegoś nie wiem, lwa, lamparta. Z nosorożcem się nie biłam. Nie wiem czy jakikolwiek "styl" ma przełożenie na twoje gabaryty. - Już nawet nie wspomniała o tym, że na nosorożce to się poluje, a nie się z nimi pojedynkuje, ale po co ma psuć atmosferę.
- Spotkałam ostatnio tego Piegusa. Innych nie znam. A ty? Masz jakiś styl, czy będziesz szedł na żywioł, jak ja?

@Mistrz Gry
Daddy looking at me
Will I ever be free?
Have I crossed the line?

Obrazek

Mother looking at me
Tell me what do you see?
Yes, I've lost my mind


Od faleczki I Od ragirkowej I Od maerki
I Od ragirkowej I Od gunterkowej
I Encia


Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#159

Post autor: Mistrz Gry » 23 lis 2023, 15:04

Bob pisze:
Rzeczywiście, pojedynki pomiędzy lwami i nosorożcami nie zdarzały się często. Bob jednak czuł się odpowiedzialny za obronę najsłabszych zwierząt i zawsze ruszał im z pomocą, co często wiązało się z koniecznością walki z jakimś lwem. Na szczęście ostatnio mniej było sytuacji wymagających jego interwencji, więc mógł poświęcić czas na treningi. Oczywiście, zdawał sobie sprawę z istnienia Kręgu Życia, ale była to rzecz, o której wolał nie myśleć zbyt często.
- W takim razie masz okazję do tego! Chyba nie mówisz, że jestem gruby, co? - Bob roześmiał się z własnego żartu.
- Fajny gość z niego, prawda? Bardzo sympatyczny. Ja spróbuję użyć ruchów, których nauczyłem się ostatnio. - odpowiedział.
- Dobra, to ja się trochę odsunę i możemy zaczynać. - nosorożec zrobił kilka kroków w tył, żeby nie ograniczać sobie ruchów, po czym skinął rogiem na Enasalin.

@Enasalin
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Enasalin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 958
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 lip 2015
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 56
Percepcja: 35
Kontakt:

#160

Post autor: Enasalin » 24 lis 2023, 20:15

No, talii osy też raczej nie masz, podsumowała jego "żart" w myślach. Ot trafił się dowcipny egzemplarz, ale pewnie jak się jest nosorożcem, to na wiele sobie można pozwolić. Mimo wszystko, tylko skończony idiota porywał się z motyką na słońce i z zamiarem zabicia rzucał się w pojedynkę na takie zwierzęta.
Dlatego na całe szczęście miałaby to być tylko potyczka. Bo miała, prawda? Chyba nie będzie musiała nagle walczyć o życie? Nie wspominała już nic na temat piegusa. W ogóle na czyjkolwiek temat, bo że tak powiem, guzik ją obchodzili inni.

Kiedy nosorożec się odsunął, ona również poczyniła kilka kroków w tył. Dało jej to sekundę na zastanowienie się, jak powinna sobie poradzić.
Postanowiła najzwyczajniej w świecie zaszarżować na Boba, a potem go powalić. Tak, zdała sobie sprawę z tego, że taka strategia może się po prostu nie udać, ale była szansa, że jej się uda, a to zdecydowanie jej pomoże, kiedy będzie w zwarciu z kopytnym.

Rzut na szarżę (waleczność -20 kary)
Enasalin wyrzuca 3d100:
20, 70, 53


Rzut na powalenie (waleczność)
Enasalin wyrzuca 3d100:
79, 86, 39


@Mistrz Gry
Daddy looking at me
Will I ever be free?
Have I crossed the line?

Obrazek

Mother looking at me
Tell me what do you see?
Yes, I've lost my mind


Od faleczki I Od ragirkowej I Od maerki
I Od ragirkowej I Od gunterkowej
I Encia


Odpowiedz

Wróć do „Sawanna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości