x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Lochy

Ogromna termitiera góruje nad okolicznym pustkowiem. Wybudowany przez owady kompleks korytarzy i pomieszczeń jest na tyle przestronny i pojemny by pomieścić tu spore stado lwów.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • Po pustkowiach włóczą się lwy kanibale, które mogą atakować nieostrożnych podróżnych.
  • Poruszające się po tym terenie osobniki są wrażliwe na wyczerpanie i odwodnienie.
  • Bardzo uboga zwierzyna łowna.
Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

Re: Lochy

#101

Post autor: Ragir » 24 mar 2019, 22:11

-Miałeś grzywę wziąć- Rzuciłem do Kifo i lekko zastukałem ogonem. Spoglądałem an obecnych samców.
-Odpocznijcie a to truchło wyrzucie z lochów niech sobie ptaki pojedzą- Nie obchodziło mnie co będzie żarło jego zwłoki. Ma to na co zasłużył.
-Nie pozwoliłbym cie zabrać Nuzira- Rzekłem do siostry ale tak było, nie ważne czy zawiniła czy nie. miałem jednak nadzieje, ze teraz będzie bardziej spokojna i da nam to jakieś szanse na spokojna przeprowadzkę.
-Skoro większość z nas tutaj jest to mam coś do ogłoszenia- Wstałem patrząc się na obecnych- Odpoczniemy i wynosimy się z tych ziem- Rzekłem stanowczo i pewnie- Nasze stado zasługuje na lepszy los, lepsze tereny- Ta decyzja została już podjęta- Ty- Skierowałem swoje spojrzenie na Kitaniego- Idziesz z nami, zostajesz jednym z nas- Oświadczyłem młodzikowi. Chce czy nie decyzja zapadła.

Awatar użytkownika
Dabin
Posty: 92
Gatunek: Pyton skalny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2012
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 40

#102

Post autor: Dabin » 25 mar 2019, 19:35

(Tak to cisza jak makiem zasiał a nie ma mnie ledwo dwa dni i już kocioł postów xD)

Dabin próbował rozwikłać tajemniczą zagadkę cuchnącej padlina i ziołami sakwy ale zaraz wpadła tu banda pozostałych członków stada. No i z wycieczki zapoznawczej nici.
- Mogę dostać kęsa? - Zapytał gdy zamierzali wynieść ciało Nazmira na zewnątrz. Lwiego mięsiwa nie miał okazji jeszcze spróbować. Mały kawałek w zupełności mu wystarczy zapełniając żołądek na co najmniej tydzień.
- Mówisssz, że ssszwendają sssię tu podejrzane typy? Zossstawiają też prezenty. -Odpowiedział do Bjørna wskazując końcówką ogona na sakwę, którą Nataka starała się otworzyć. Po prawdzie nie wiedział kto to zostawił ale na pewno nie było to dzieło przypadku ani aktu jakiegoś krwawego rytuału. Chociaż kto tam wie?
Węża ucieszył fakt wyprowadzki oraz tego, że Kitani oficjalnie należy do stada. Teraz nikt bez powodu skrzywdzić go nie może.
- A dokąd sssię udajemy? -Zapytał zaciekawiony przeciągając zdania, w których występowała litera s.
Voice Obrazek Theme
<--------------6m-------------->
I'm Obrazek too lazy
to change my profile.
Better sssleep...sSsSssSs...

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#103

Post autor: Ragir » 25 mar 2019, 21:08

Spojrzałem na Dabina- Jasne częstuj się, jak ktoś głodny to też może, póki jest świeże- Ja sobie przekąszę przed drogą. Tutaj jest w miarę temperatura taka, że ciało trochę wytrzyma.
-Prezenty? Typy...- zastukałem ogonem o ziemię.
-Na południe, poszukamy lepszych ziem a skoro dziwne rzeczy tutaj sie dzieją to czym szybciej tym lepiej- Dodałem.

Awatar użytkownika
Kifo
Posty: 212
Gatunek: lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 19 sie 2016
Waleczność: 55
Zręczność: 55
Percepcja: 40
Kontakt:

#104

Post autor: Kifo » 26 mar 2019, 0:01

Kifo zmrużył lekko oczy słysząc odpowiedź Ragira i wskazał łapą najpierw na oddzieloną grzywę od reszty ciała.
- Oskórowałem go sekundę temu - odpowiedział.
Pokiwał natomiast głową kiedy Tazabana skomentował coraz większy fetor truchełka. Spojrzał na niego dość znacząco ale zdając sobie sprawę z tego, że starszy lew dość oberwał nie tak dawno uznał, że lepiej zapytać na głos o ewentualną pomoc.
- Ktoś kto ma jeszcze dość sił może mi pomoże wynieść to ścierwo?
Może wychodziło na to, że Kifo ma najczulszy nos na takie smrody z nich wszystkich? Albo po prostu tylko jemu trup przeszkadzał w odpoczynku. Potem ten cały wąż odezwał się najwyraźniej mając apetyt na gnijące zwłoki.
- No dobra, potem to wyniesiemy.
Potem zamierzał się włączyć do rozmowy o przeprowadzce ale czekał jeszcze przez chwilę na więcej informacji.
- Czyli pójdziemy wzdłuż rzeki?

Awatar użytkownika
Nataka
Posty: 157
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 kwie 2014
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Medyk poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 40
Percepcja: 70
Kontakt:

#105

Post autor: Nataka » 26 mar 2019, 0:45

Nim Nataka zdążyła skorzystać z rady swojego gadziego przyjaciela do lochu wróciło kilku członków stada. Szamanka uniosła łeb z nad torby i spojrzała po zebranych. Nie odezwała się. Chwilę później podniosła się na równe łapy i przytrzymując torbę przednimi pazurami sięgnęła do paska i za radą Dabina postanowiła go przegryźć, przez cały czas uważając na zawartość tobołka.
Odezwała się dopiero po pytaniu Tazabany, który zapytał o ducha Nazmira. Lwica spojrzała z cichym warknięciem na truchło leżące pod ścianą, potem na samca z wąsem.
-Twierdził, że zostaje.-
Wzruszyła barkami i przyjrzała mu się uważnie, a raczej jego opatrunkowi, czy nic z nim nie zrobił.
Potem jej uwagę zwrócił Ragir, który wspomniał o przeniesieniu się na inne tereny. Lwica ściągnęła nieznacznie brwi i już chciała się sprzeciwić, ale ugryzła się w język. Doskonale wiedziała, dlaczego Ragir chce przenieść stado. Te tereny... Po prostu nie nadawały się do życia na dłuższą metę. Jedzenia brakowało, a stado musiało jakoś rosnąć w siłę. W takich warunkach byłoby o to ciężko... Jej jedyną reakcją na to było tylko ciche westchnięcie. Podeszła bliżej Dabina i znów zajęła się torbą.
Obrazek
THEME GŁOS

Awatar użytkownika
Ari
Posty: 149
Gatunek: lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 14 cze 2016
Waleczność: 50
Zręczność: 60
Percepcja: 40
Kontakt:

#106

Post autor: Ari » 26 mar 2019, 11:49

Do lochów weszła jeszcze jedna lwica. Już dość czasu spędziła z dala od spraw stadnych. Wchodząc rozejrzała się, skinęła głową na powitanie i podeszła do nowego herszta.
- Wybaczcie, że długo mnie nie było. Przeganiałam jakiegoś głąba pałętającego się na naszym terenie. Zostawiłam mu całkiem ładną szramę na pysku.- zwróciła się do stada- Szanuję to co zrobiłeś i uznaję twoją władzę. Moja ciotka była zbyt słaba by rządzić.A i twe nowe plany są godne podziwu. Na które dokładnie ziemie chcemy się przenieść? - zwróciła się bezpośrednio do Ragira. Jasne gdzieś w głębi żal jej był śmierci Neyusi. W końcu znała ja od dziecka. Jednak słabi umierają. Selekcja naturalna.
Drobna uwaga. Na pewno umrzecie.
Reference Sheet

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#107

Post autor: Ragir » 26 mar 2019, 21:17

Kolejna osoba przybyła do lochów. Dobrze. Nie zauważyłem Lyanny. Będę musiał chyba później zwołać wszystkich z okolic. Tadjiego także nie ma i to od pewnego czasu. Spojrzałem na Kifo.
-Tak jak powiedział Kifo najlepiej będzie ruszyć wraz z rzeką. Będziemy mieć dostęp do wody i łatwiej o posiłek, ryby czy inne kopytne, które mogą się przy niej kręcić- Spojrzałem na zebranych- Jak najdalej od tych wariatów z Lwiej Ziemi, tak abyśmy mogli rosnąć w siłę i potem pokazać, ze nie mogą sobie z nami pogrywać- Uderzyłem łapą o ziemię- odpocznijcie wieczorem ruszamy w drogę- Wolałem iść kiedy słońce nie będzie tak męczące. Zbliżyłem się do Kitaniego.
-Witaj w stadzie... kuzynie- Po tych słowach skierowałem kroki w stronę wyjścia zawołam innych abyśmy wszyscy ruszyli.

31.03 gojenie ran +5 HP

Awatar użytkownika
Tazabana
Posty: 104
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 31 gru 2012
Waleczność: 70
Zręczność: 45
Percepcja: 35

#108

Post autor: Tazabana » 27 mar 2019, 14:14

Nie miał zadnych więcej pytań chwilowo, ale fakt faktem warto coś zrobić z trupem Nazmira, nikt się nie kwapił do tego by wykonać brudną robotę. Pokręcił łbem i podszedł do Kifo kierując wzrok na Dabina.
- Pewnie mój śliski przyjacielu. Wolisz nóżkę? Czy jakieś flaczki? Polecam pierwsze, bardziej tłuste. Skórę wezmę sobie na peleryne. - Tak. Maska i peleryna to będzie to. Zabrał się za zdarcie reszty skóry, gdy już to zrobił rozłożył ją na glazie i zasypał suchym piachem. Potem jeszcze powtórzy czynność parę razy żeby ją nieco przesuszyć tak, na koniec chwycił tylną kończynę i po wyrwaniu ze stawu biodrowego podetknął Dabinowi podnos. - Smacznego.

Awatar użytkownika
Bjørn
Posty: 472
Gatunek: P.Leo Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 cze 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Waleczność: 61
Zręczność: 56
Percepcja: 36

#109

Post autor: Bjørn » 27 mar 2019, 19:44

Unikał patrzenia w stronę odzieranego ze skóry lwa, kojarzyło mu się to fatalnie, co prawda nieszczęsnik z jego wspomnień był wciąż żywy, gdy podobną torturą potraktowano jego ciało, ale i tak otrząsnął się słysząc zgrzyt stawu.
- Pójdę poszukać Lyanny, wyruszyła pierwsza, a wciąż nie dotarła. - Mogło ją spotkać coś złego, chociaż wolałby by po prostu poszła okrężną drogą.
- Gdybym nie wrócił do rana, ruszcie bezemnie odnajdę was po śladach. - Po tych słowach ruszył do wyjscia mijając Tazabane i Kifo bez słowa, z nieco posępną nawet jak na niego miną.

ZT

Awatar użytkownika
Dabin
Posty: 92
Gatunek: Pyton skalny
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 gru 2012
Waleczność: 20
Zręczność: 40
Percepcja: 40

#110

Post autor: Dabin » 28 mar 2019, 19:49

- Dziękuję towarzyssszu - Wysyczał do Tazabany po czym zabrał się z lubością do mozolnego połykania kawałka łapy. Nie za dużo i nie za mało byleby napełnić trochę żołądek i nie obciążać się zbytnio przed czekającą ich wieczorną podróżą.
Widoki masakrowanego ciała nie robiły na nim dużego wrażenia. Pewnie gdyby to był oskórowany wąż mogłoby mu zrobić się odrobinę nieswojo ale inny gatunek to całkiem co innego.
Voice Obrazek Theme
<--------------6m-------------->
I'm Obrazek too lazy
to change my profile.
Better sssleep...sSsSssSs...

Odpowiedz

Wróć do „Wielka Termitiera”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości