x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pomysły

Awatar użytkownika
Enasalin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 958
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 lip 2015
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 56
Percepcja: 35
Kontakt:

Re: Pomysły

#211

Post autor: Enasalin » 28 gru 2019, 2:14

Nikt tu nie chce goryli. Nie i koniec kropka, co wyście się tak uparli na te goryle XD Jak chcecie sobie nimi pograć to wątek w alternatywnych, poza fabułę forum i tam możecie się nawet w jednorożce zmieniać XD
Daddy looking at me
Will I ever be free?
Have I crossed the line?

Obrazek

Mother looking at me
Tell me what do you see?
Yes, I've lost my mind


Od faleczki I Od ragirkowej I Od maerki
I Od ragirkowej I Od gunterkowej
I Encia


Awatar użytkownika
Hamza
Posty: 312
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#212

Post autor: Hamza » 28 gru 2019, 12:19

Po pierwsze naucz się konstruować zdania tak, by nie zawierały pasywnej agresji.
Nie jestem ograniczony umysłowo, a nad tym pomysłem myślałem dłużej niż ty konstrując swoją powyższą wypowiedz.
Po drugie obserwuję grę pewnych osób od dłuższej chwili i jakoś nie byłoby mi szczególnie przykro jakby taki gracz rozmyślił się i poszedł trolować gdzieś indziej.

- Jest to forum tematycznie oparte na kinowych filmach o lwach. Reszta gatunków to dodatek i było to poruszone.
- Gra ma służyć interakcji z innymi graczami, wieksza część dotychczasowo założonych postaci innych niż lew/hiena (nie będących główną składową stad) wypala się po góra miesiącu dwóch.
- Prowadzi często samotniczy tryb życia i niewiele wnosi, poza paroma wątkami o których szybko się zapomina.
- Bądź służy do trolowania. I tu pretensję można kierować do graczy którzy mieli na to wpływ.

Po trzecie.
Ciągle wojny o wyrównanie statystyk, dodawanie nowych gatunków- zwłaszcza tych które "skopią", bądź pozwolą na prosto z zapisu uzyskanie przewagi nad znaczącą częścią forum jasno mówi do czego zmierzają niektóre osoby.
Z resztą i to widać w twojej wypowiedzi Hiper, bo nie sądzę aby była ona przejawem troski, chyba że protekcja jaką ona wykazuje ma na celu chronić kumpli od "akcji przejęcia" forum.

Awatar użytkownika
Kisasi
Posty: 90
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 14 cze 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 50
Percepcja: 60
Kontakt:

#213

Post autor: Kisasi » 30 gru 2019, 14:53

A mnie zastanawia coście się tak uparli na te nowe gatunki.
Oprócz lwów i hien mamy namy niejadowite węże, kilka najpopularniejszych kopytnych, ptaków, afrykańskie psowate, lamparty, mniejsze kotowate i parę innych. Całkiem przyzwoity wybór.

A tu nagle każdy kto przychodzi chce koniecznie grać jakimś niewiadomo czym. Szczerze wątpię, żeby ktoś na forum oparte na Królu Lwie przychodził z jasno obraną koncepcją bezwzględnego zagrania sobie Dik Dikiem, Mrównikiem czy Złotokretem... Cały czas przypomina mi to trolle które wybierały sobie jakieś dziwne gatunki żeby wkurzyć adminów muszących co rusz wymyślać statystyki.
Obrazek

Araknos
Posty: 53
Gatunek: Hiena brunatna
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 wrz 2014
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 0
Waleczność: 30
Zręczność: 65
Percepcja: 25
Kontakt:

#214

Post autor: Araknos » 03 sty 2020, 17:42

Uwaga. Przedstawiam wam swój pomysł. Z góry mówię, że jest to post długi i przepełniony nowatorskimi pomysłami. Zmieniający mechanikę gry, system statystyk i wyrównujący szansę między innymi gatunkami. Dodający do niej ciekawe gatunki, które przedtem były niegrywalne ze względu na trudności w dostosowaniu mechanicznym do gry. Więc zaczynam.


Zaczynam...










Jesteście gotowi?







Tak jest Kapitanie?





Nie słyszałem...




Trzymam was w napięciu










Nie jesteście gotowi na te pomysły...







Te pomysły to wyższa forma jestestwa...












Pewnie myślicie, że żadnych pomysłów tu nie ma...

















Mylicie się....








Nadchodzi...










Nowe wyroby rzemieślnicze

Dratwa
Nić, cienka i wytrzymała nić o niezwykłej przydatności. Może zostać użyta do szycia przedmiotów jak i zszywania ran przez medyków.
Tworzenie: bawełna + trzcina + wiklina
dratwa


Sznur
Nawet najsilniejsza nić nie może się równać z wytrzymałością sznurka. To nic innego jak kilka nici splecionych ze sobą w przeciwnych kierunkach. Za gruba do zszywania ran, ale nieoceniona dla rzemieślnika.
Tworzenie: 4 dratwa

sznur


Lina
Żaden na świecie sznur, choćby nie wiem jak wytrzymała nie może równać się z potęgą liny. Jest w stanie wytrzymać duże obciążenia kosztem nieporęczności. Liny nie można użyć do zszywania ran za to jest nieoceniona w asortymencie rzemieślnika. Zawsze istnieje możliwość wykorzystania liny do przeprowadzenia egzekucji lub pojmania.
Tworzenie: 3 sznury

lina



To wszystko. Wielu z was się zawiodło :)

Awatar użytkownika
Fedha
Posty: 340
Gatunek: Lew Afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 06 cze 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 50
Percepcja: 60
Kontakt:

#215

Post autor: Fedha » 03 sty 2020, 18:20

Uwielbiam twoje poczucie humoru, Ark XD <3

Tao

#216

Post autor: Tao » 04 sty 2020, 14:57

Uważam, że Araknos to geniusz i jego nowatorskie pomysły zmieniające mechanikę gry, system statystyk powinny być z góry zaakceptowane. Nie piszę dlatego, że jestem multikontem Araknosa. Dodanie nici, sznurka i liny to zmiana na którą może nie jesteśmy gotowi ale postęp musi się dokonać :D

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#217

Post autor: Gunter » 04 sty 2020, 15:11

Dobrze śmieszku, daj pomyśleć :D

Awatar użytkownika
Kisasi
Posty: 90
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 14 cze 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 50
Percepcja: 60
Kontakt:

#218

Post autor: Kisasi » 04 sty 2020, 15:35

Araknos pisze:
03 sty 2020, 17:42
„Wiesz co robi ten sznurek? On odpowiada żywotnym potrzebom całego forum. To jest sznurek na skalę naszych możliwości. Ty wiesz, co my robimy tym sznurkiem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie – mówimy – to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo”
Obrazek

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#219

Post autor: Tib » 05 sty 2020, 14:25

Co do ostatniej sytuacji z założeniem stada można by wprowadzić zasadę, że postacie biorące udział w zakładaniu stada muszą mieć na koncie przynajmniej X(na przykład 30) napisanych postów fabularnych a wszystkie założenie i ideały jakimi kieruje się grupa muszą wynikać bezpośrednio z tego co ustaliły między sobą na fabule. Wszystkie postacie zakładające stado musiałby w tym uczestniczyć.

Araknos
Posty: 53
Gatunek: Hiena brunatna
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 wrz 2014
Specjalizacja: Rzemieślnik poziom 1
Zdrowie: 0
Waleczność: 30
Zręczność: 65
Percepcja: 25
Kontakt:

#220

Post autor: Araknos » 05 sty 2020, 14:50

Zanim pomysł zostanie przyjęty to przypomnę. Najpierw Tib razem z kolegami ugaduje się na discordzie co do założenia stada. Zakładają postacie, spotykają się po raz pierwszy i decydują się od razu założyć stado. Teraz na czacie ludziom to nie przypasowało, a Tib proponuje utrudnienie założenie stada dla nowych. Nie zapominajmy, prawo nie działa wstecz.
Logika Tiba jest następująca:
"Ja zdążyłem założyć z kolegami stado, a prawo nie działa wstecz. To niech wejdzie przepis że trzeba 30 postów. Inni niech dostaną po dupie ja już zdążyłem z kolegami swoje zrobić."

Odpowiedz

Wróć do „Archiwum ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości