x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pomysły

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

Re: Pomysły

#231

Post autor: Tib » 05 sty 2020, 21:46

W domyśle tak właśnie było, jednak przy próbie zanegowania czegoś gracze często wymagają by administrator uzasadnił swoją decyzję konkretnym punktem regulaminu, więc dodatnie takowego pozwali się do niego odwoływać.

Zgadza się, byłem na serwerze żeby pomóc w opracowaniu i zbalansowaniu umiejętności stadnej
i po pomysłach jakiem tam padały uważam, że było to koniecznością. Doradzałem również w kwestii koloru, bo pierwotna wersja przypominała ten, którego używa MG. Dodatkowo pomogłem rozwiązać problem z rangami oraz kilka innych pomniejszych problemów. Podsumowując moja rola ograniczała się w głównej mierze do doradzania.

Wątek pierwszych dwóch postaci, Lapisa i Asani przeprowadzony był w sposób poprawny, gdzie postacie miały czas się poznać i podróżować razem po lokacjach. Następnie dołączył do nich Nyeupe którego wspomniana wcześniej dwójka uratowała nad morzem skąd powędrowali razem do Upendi. Do tego momentu wszystko przebiegało poprawnie. Sprawy przyśpieszyły za bardzo w momencie gdy pojawił się Aman i momentalnie zgodził się poprzeć inicjatywę pozostałych. Ten ostatni etap rzeczywiście przebiegł zbyt szybko, więc w przyszłości będziemy bardziej zwracać na to uwagę. Ponieważ stado jeszcze nie powstało bo nie ma własnych terenów, można jeszcze zastopować ten proces i odczekać aż postacie lepiej się zorganizują i poznają.

Awatar użytkownika
Nefthis
Posty: 255
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 lut 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#232

Post autor: Nefthis » 05 sty 2020, 22:05

ale nie można po prostu w zasadach tworzenia stada dopisać, że założenie stada powinno wynikać z fabuły graczy i raczej nie z 5 postów na krzyż? I tyle? a dopisywanie nowych punktów w regulaminie to strzał w kolano

i w sumie nie wiem po co już stopować im te stado. prawo nie działa wstecz, nie możesz ich podporządkować do nowego punktu regulaminu, który wpadł Ci do głowy teraz. nie możesz też imo stopować rozwoju stada tylko dlatego, że Twoim zdaniem jedna postać zna się za mało z innymi. z tego wynikałoby, że należałoby stopować każdą postać, która pojawia się randomowo na terenach jakiegoś stada (w wiadomym celu) i w dwóch postach robi "tak, jestem z wami". nie wiem co administracja by zrobiła gdyby wbiło jednak kilka postaci, które są powiązane ze sobą fabularnie (bo może się tak zdarzyć) i od pierwszego postu będą pisać, że chcą zakładać stado bo się znają.

wiadomo, że jeśli to są te same znów osoby, które trochę tu bruździły to bardzo niesmacznie wszystko rozegrały jeśli zmówiły się tylko na discordzie. i rozumiem obawy, że znów będą bruździć. trochę nie chce mi się wierzyć, że skoro im doradzałeś na tym discordzie to, że nie wiedziałeś albo nie podejrzewałeś tego, że będą chcieli wejść na fabułę i od razu robić stado.

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#233

Post autor: Tib » 05 sty 2020, 22:14

Chodziło mi właśnie o zasady zakładania stada i to co miałoby być tam dodane brzmiałoby mniej więcej tak jak zaproponowałaś.

Do osób zakładających stado nie było wcześniej zbyt wielu zastrzeżeń jeżeli chodzi o prowadzenie fabuły. Zgadza się, jeden z założycieli pisał, że mu się spieszy ale na początku ograniczało się to do poganiania ludzi na discordzie a jak wspomniałem wcześniej, mniej więcej do momentu pojawienia się Amana w Upendi, cała fabuła przebiegała poprawnie i nie mogłem mieć do niej żadnych zastrzeżeń. I przyznaję się, że straciłem wtedy czujność, ale sam nie spodziewałem się, że tak szybko to przebiegnie, zwłaszcza, że niektóre z zakładających stado osób były za lepszym poznaniem się postaci.

Tao

#234

Post autor: Tao » 05 sty 2020, 22:29

Admin Tib nawalił po całości. Nikt nie ma do niego pretensji, że coś zrobił. Są pretensje, że nic nie zrobił. Tu jest pies pogrzebany, a on dalej brnie w swoją logikę i próbuje to naprawić wieloma dopiskami do regulaminu lub liczbą postów od której można założyć stado. Taki obraz Tiba. Pewien user napisał, że niektórzy wygrali administratora w paczce chipsów. To prawda.

Awatar użytkownika
Nefthis
Posty: 255
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 17 lut 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 60
Percepcja: 50
Kontakt:

#235

Post autor: Nefthis » 06 sty 2020, 0:03

możecie mieć tylko do siebie pretensje, że w zakładaniu stada określiliście tylko jakie warunki trzeba spełnić mechanicznie. nigdzie nie poinformowaliście userów, że nie mogą zakładać stada od razu po założeniu postaci. oczywiście, że wykorzystywanie luk w regulaminie to dupowaty pomysł, który przywołuje fleshbacki z Wietnamu ilekroć ten temat powraca. zawsze wszędzie pojawi się ktoś, kto spróbuje je wykorzystać ale admin to nie buła poznańska i nie kumam po co się przepychacie i szturchacie i dajecie się szturchać na własnym podwórku.
wykorzystanie luki w regulaminie? bam - ost, znów? - ost 2, nie pomogło? - ban. i tyle. jak masz miękkie serce i pomagasz komuś kogo podejrzewasz o kombinatorykę stosowaną to miej twardą dupę bo się przyda.
dopiero co pisałeś zresztą o dodaniu punktu do regulaminu a nie do zasad zakładania stada. plox, nie rób ze mnie idiotki skoro ten post stoi ledwie parę scrolli wyżej, ok? już kilka razy wam pisałam, że współczuję wam tego najazdu ale każdy kij ma dwa końce.
nie dajecie sobie też rady w wyegzekwowaniu stosowania grafik dozwolonych do użytku "free to use". weźcie sobie może do serca, że autorzy z DA mają moc zamknięcia wam tego forum jeśli zobaczą tu swoje prace bez zezwolenia. Takie akcje już się w świecie polskich internetowych erpów działy. autor nie wyraża zgody na używanie grafiki? user się zapiera jak osioł? usunąć mu tę grafikę z panelu. proste.

nie odniosłeś się w żaden sposób do drugiego akapitu, który napisałam zatem nie ma tam argumentów przeciw.

a do postu Tao się nie odniosę bo brzmi jak zwykła dyskredytacja rozmówcy. nawet w twardej polemice trzeba mieć jakąś retorykę i zachowaną logikę dyskusji.

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#236

Post autor: Gunter » 06 sty 2020, 0:42

Ja z kolei nie rozumiem do końca tej dyskusji, takie robienie z igły wideł. Dlaczego wcześniej nie było coś takiego egzekwowane? Bo nie było żadnych ustaleń mówiących ile czasu postacie muszą się znać czy dogadywać żeby założyć stado, dopiero dzisiaj w rozmowie na czacie powstał pomysł żeby to uregulować. Postacie tam pisały ze sobą, wędrowały razem na bagna, potem nad morze i tak dalej, teraz sobie postanowiły przejąć Upendi bo Nyeupe ma bzika na punkcie demokracji i takich tam, więc palili się do stworzenia własnej grupy. Czy to za szybko czy nie, zależeć może od punktu widzenia, bo w sumie jak ktoś chce się bawić w ten sposób to co komu szkodzą, że będą mieć kolor i się tytułować ministrami. Na razie i tak są dopiero na etapie zajmowania terenów, a jakby chcieli robić coś nieuczciwego to się ukróci.
Tam wyżej Tarwosz pisał o mnie. No tak doradzałam ci, że jak nie wiesz co możesz zrobić z szamanem to możesz dołączyć do stada. Na początku chyba ci polecałam MB z tego co pamiętam, potem resztę, a że miałam wrażenie że niezbyt ci pasują to powiedziałam że się tworzy nowe stado i odesłałam do osoby, która wie więcej bo mnie przy ustalaniu stada nie było.
Co do grafik rzeczywiście trzeba będzie podchodzić bardziej stanowczo i usuwać od razu. Zwykle sytuacja wygląda tak, że zwraca się uwagę graczowi, on pisze do autora, dostaje zgodę (w znaczącej większości przypadków) albo nie i sprawa rozwiązana. A tutaj jak widać, sprawa się zbyt pokomplikowała.

Awatar użytkownika
Kobbari
Posty: 86
Gatunek: lew afrykański
Płeć: Samica
Data urodzenia: 01 kwie 2016
Waleczność: 40
Zręczność: 30
Percepcja: 60
Kontakt:

#237

Post autor: Kobbari » 06 sty 2020, 1:10

Czy to za szybko czy nie, zależeć może od punktu widzenia, bo w sumie jak ktoś chce się bawić w ten sposób to co komu szkodzą, że będą mieć kolor i się tytułować ministrami. Na razie i tak są dopiero na etapie zajmowania terenów, a jakby chcieli robić coś nieuczciwego to się ukróci.
cieszę się, że Ty się odniosłaś i w sumie się ze mną zgadzasz. nie chcę się powtarzać więc w skrócie tylko dodam, że tam wyżej o to mi chodziło.

a w temacie grafik jeszcze zostając - no to jest oczywiste, że wyjaśnienie wymaga czasu, ale są autorzy, którzy wiadomo, że nigdy nie wyrażą zgody jak np X-Zelfa, której niedawno widziałam tu art na avie. ale tutaj trzeba rozwiązywać sprawy stanowczo bo jak się zorientują to rajdy będziecie też mieli ale anglojęzyczne.
Obrazek
| karłowatość | wzrost | Kobbek | |

Awatar użytkownika
Enaron
Posty: 44
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Zdrowie: 66
Waleczność: 10
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Kontakt:

#238

Post autor: Enaron » 07 sty 2020, 19:46

jako nowy gracz jestem za zrobieniem głosowania wprowadzenia goryli. Admin założy temat i doda głosowanie jak przy postaci miesiąca

Awatar użytkownika
Ember
Posty: 219
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 12 gru 2012
Zdrowie: 100
Waleczność: 40
Zręczność: 70
Percepcja: 40
Kontakt:

#239

Post autor: Ember » 07 sty 2020, 23:32

Nowe emotki, emotek nigdy za wiele.

Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio zmieniony 08 sty 2020, 0:06 przez Ember, łącznie zmieniany 5 razy.
🎨 🎶

Awatar użytkownika
Tarwosz
Posty: 62
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 kwie 2015
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 20
Zręczność: 65
Percepcja: 65
Kontakt:

#240

Post autor: Tarwosz » 07 sty 2020, 23:43

Ember to bohater, którego potrzebujemy, ale na którego nie zasługujemy,

Odpowiedz

Wróć do „Archiwum ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości