x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Więzienie na Lwiej Skale

Majestatyczna siedziba władców Lwiej Ziemi, z której sprawowali władzę nad całą krainą. Olbrzymia skała, kształtem przypominająca królewski tron, pełna jest jaskiń, w których można znaleźć bezpieczne schronienie. Z jej szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na otaczające tereny.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

Re: Więzienie na Lwiej Skale

#41

Post autor: Tib » 14 lut 2020, 18:13

Po spotkaniu z Daturą Tibowi została do załatwienia jeszcze jedna sprawa. Kanclerz trochę obawiał się, że może go nieco ponieść gdyż zdawał sobie sprawę, że jest dość cięty na Berghi i jej sługusów. Cóż, jak za bardzo go poniesie to najwyżej wyląduje w sąsiedniej celi...
-Serwus Jasir, słyszałem, że udało wam się kogoś przyskrzynić- rzucił wesoło gdy przekraczał próg jaskini.
-Witaj młody, jak ci się podobała twoja pierwsza akcja?- rzekł, zatrzymując się tuż przy reszcie lwów, po czym posłał Malahirowi przyjacielski uśmiech.
-No proszę, kogo my tutaj mamy...-rzucił, jednocześnie spoglądając w dół na Shadowa.
-Myślałem, że Berghi przekazała wam moje ostrzeżenie, ale jak widać nawet w tym was okłamywała- dodał, po czym jego wzrok powędrował ku Radcy.
-A wiec Jas, co konkretnie możemy mu zarzucić?-

Awatar użytkownika
Malahir
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 320
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 15 sty 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Waleczność: 55
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#42

Post autor: Malahir » 15 lut 2020, 13:02

Wciąż łypał złowrogo na ciemnogrzywego, gdy ojciec tłumaczył mu o co jest podejrzany, a gdy ten postanowił po raz któryś z kolei powtórzyć tą samą śpiewkę wyrwało mu się sfrustrowane fuknięcie. Na szczęście samiec wreszcie zdecydował się ruszyć zadek i posłusznie wejść do celi. Gdy tylko zszedł z pomostu Malahir czym prędzej go podniósł, może nieco z nadmiernym zamachem.
Zanim zdążył sobie uświadomić, że teraz czeka go rozmowa z ojcem, która, trzeba przyznać, że nieco go stresowała, do lochów wkroczył nie kto inny, niż kanclerz. Powitał brązowogrzywego, skłoniwszy z szacunkiem łeb.
- Dzień dobry - rzucił krótko. Po czym mimowolnie uśmiechnął się krzywo, gdy samiec zwrócił się bezpośrednio do niego. - No cóż, dobrze jest wiedzieć, że wreszcie robi się coś dobrego dla stada - odpowiedział. W głębi duszy był zadowolony z tego, iż w końcu się na coś przydał, choć trzeba przyznać, że Shadow zdołał porządnie go zirytować.
Następnie zamilkł, nie wtrącając się, zamiast tego obserwując wszystko z boku.

Awatar użytkownika
Jasir
Posty: 436
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 lip 2015
Waleczność: 42
Zręczność: 73
Percepcja: 40
Kontakt:

#43

Post autor: Jasir » 16 lut 2020, 16:37

Nie trzeba było długo czekać na przybycie generała. Brązowy chyba domyślał się o co chodzi. Przynajmniej nie trzeba było opowiadać o podstawach w KKB, więc czarnogrzywy mógł przejść do szczegółowych rzeczy.
- Przede wszystkim nie należy mu ufać, co do jego celów i podawanych przez niego informacji. Mówi, że porzucił Berghi... Według niego, poszukiwał Dhorubę, żeby ostrzec ją przed Ber. - spojrzał zastanawiając na Kanclerza. - Zerwał swój naszyjnik KKB, kiedy ku jemu zdziwieniu pojawił się Haki. A właśnie o tym, że gepardzica przybyła tutaj razem z Hakim nie wspomniał, ani o udziale Hakiego i Narie. Co najlepsze, potem jeszcze zmienił zdanie, uznając że nie musi już ostrzegać Dhoruby. To wszystko i inne szczegóły nie trzymają się całości. Młody przekazał mi już dawno temu, że Shadow zawsze był on wiernym poddanym Ber. Dlatego może być potencjalnym szpiegiem. Oprócz jest winny obrazy słownej wobec twojego syna, a także fałszywego oskarżenia go o knowania przeciw nam.
Ostatnio zmieniony 16 lut 2020, 23:44 przez Jasir, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika
Shadow
Posty: 287
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 lip 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 50
Percepcja: 50
Kontakt:

#44

Post autor: Shadow » 16 lut 2020, 17:38

- Wypraszam sobie! - warknął słysząc oskarżenia Jasira, jakie kierował wobec niego. - Po pierwsze poszukiwałem geparda, a nie gepardzicy. Po drugie, jeśli już musicie wiedzieć, to porzuciłem Berghi i jej stado po tym, jak wzgardziła moimi zalotami, dlatego postanowiłem się na niej zemścić nastawiając przeciw niej Dhorubę, który pełni funkcję jej powiernika. Co do Hakiego, to niby skąd miałem wiedzieć, że jest waszym szpiegiem? - zapytał ze złością spoglądając ku górze, gdzie widział sylwetki trzech lwów.
It's an ugly business doing one's duty. But just occasionally - it's a real pleasure.

Awatar użytkownika
Jasir
Posty: 436
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 lip 2015
Waleczność: 42
Zręczność: 73
Percepcja: 40
Kontakt:

#45

Post autor: Jasir » 16 lut 2020, 19:36

Spojrzał w dół na emanującego wściekłością Shadowa. Wykorzystał jego omyłkę językową, bo jak można zauważyć, nawet nieustająco na warcie strażnicy potrafią być zmęczeni. Potrząsnął głową,by wyrzucić z siebie te niedopilnowanie poprawnego języka. Brakowało mu chwili, takiego odcięcia się od ciążących na nich sprawach. Wiedział jednak, że ten błąd był jego drobną, acz zawsze słabością, z którą szybko należało wybrnąć.
-Panie Shadow, ależ czy nie chciał Pan, jak powiedział wcześniej, "ostrzec, przestrzec nas i wspomnianego geparda 'starego druha' przed szaloną lwicą, jakimś niebezpieczeństwem, z powodu którego mamy mieć się na bacznosci'". - spojrzał na czarnego z nierozumieniem, po czym przerzucił wzrok na generała. Nie mówiąc już o tym, że wcześniej przyznawał, iż opuścił KKB tak samo jak Haki. Słudze Ber nienajlepiej wychodziło też zeznawanie przed kanclerzem.
- Zeznawać przeciwko niemu oprócz mnie może Malachir, Haki oraz Ushindi. - uśmiechnął się do Malachira. Był z niego dumny. Naprawdę synek był odważniekszy od ojca kiedy był dokładnie w jego wieku. Czarnogrzywy wołał nie przypominać sobie swoich dokonań w młodości. Przywrócił jednak poważną postawę wobec postępowania.

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#46

Post autor: Tib » 16 lut 2020, 23:24

-Cieszę się, że już w tym wieku angażujesz się w sprawy stada. Oby tak dalej a zajdziesz równie daleko co twój tata- dodał, po czym posłał młodemu miły uśmiech. Następnie Kanclerz skupił się na sprawie więźnia.
-Dziękuję za przedstawienie sprawy Jas- rzekł, posyłając czarnogrzywemu delikatny uśmiech, po czym pozwolił sobie na chwilę zadumy. Co zrobić z Shadowem? Gdyby chciał pójść najłatwiejszą drogą to oskarżyłby go o szpiegostwo a następnie wysłał na egzekucje. Mógł to zrobić. Z drugiej strony zawsze istniała szansa, że pośle na śmierć niewinną istotę, która po prostu miała pecha. Chociaż znacznie bardziej wierzył Jasirowi, to nie mógł mieć pewności, że śmierć jest odpowiednia karą.
-Rozumiem, ale nie zmienia to faktu, że dobrowolnie dołączyłeś do grupy o charakterze terrorystycznym a przez jakiś czas nawet ci się tam podobało.To, że pokłóciliście się z Berghi nie wymazuje twojej winy. Ostrzegłem też Berghi, że każdy z jej podwładnych który się tutaj pojawi musi się liczyć ze śmiercią. Jak widać zapomniał ci o tym wspomnieć. Dodatkowo twoje zachowanie, które wskazuje na nieudolna próbę szpiegowania i obciążające cie zeznania zmuszają mnie do skazania cię na karę więzienia. Zostaniesz pozbawiony wolności do momentu pojmania i egzekucji Berghi albo gdy stanie się pewne, że nie żyje- powiedział, po czym obdarzy Shadowa chłodnym spojrzeniem. Kanclerz zamierzał poczekać i dać mu szansę wypowiedzenia się.

Awatar użytkownika
Shadow
Posty: 287
Gatunek: Lew afrykański
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 lip 2015
Zdrowie: 100
Waleczność: 50
Zręczność: 50
Percepcja: 50
Kontakt:

#47

Post autor: Shadow » 17 lut 2020, 18:09

- Chyba sobie żartujesz, panie kanclerzu! - burknął miotając się po celi. - Przecież wy nawet nie macie pojęcia, gdzie ona obecnie przebywa, ale ja mógłbym was do niej zaprowadzić, jeśli zwrócicie mi wolność. Poza tym kogo niby miałbym tu szpiegować? Pierwszy raz jestem na waszych terenach. Nie znam tu nikogo prócz Twojego syna, jeśli Haki faktycznie nim jest. A i o nim niewiele wiem - prychnął z narastającą irytacją.
It's an ugly business doing one's duty. But just occasionally - it's a real pleasure.

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#48

Post autor: Tib » 17 lut 2020, 19:53

Słysząc propozycję Shadowa, Tib uśmiechnął się pod nosem.
-Tak się składa, że moi szpiedzy już od jakiegoś czasu mają Królestwo Końca Burzy na oku, więc bez problemu zlokalizujemy Berghi. I co do nich mogę mieć pewność, że nie zaprowadzą mnie wprost w pułapkę- dodał, po czym pozwolił sobie na ciche westchnienie.
-Mam jeszcze jedna osobę, która może mi coś o tobie opowiedzieć i jeżeli pojawią się jakieś zeznania, które nie pozostawia mi wątpliwości, to wtedy odzyskasz wolność. Na razie jednak jestem zmuszony cię tu zatrzymać- powiedział, po czym odsunął się od celi.
-Dziękuję wam za ujęcie go. Dobrze się spisaliście- dodał, po czym posłał dwójce lwów miły uśmiech.
-Muszę załatwić jeszcze jedna sprawę, tak więc, do zobaczenia na uroczystości- rzekł, po czym skinął im na pożegnanie głową, chwycił w pysk kładkę i opuścił jaskinię.

z/t

Awatar użytkownika
Jasir
Posty: 436
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 lip 2015
Waleczność: 42
Zręczność: 73
Percepcja: 40
Kontakt:

#49

Post autor: Jasir » 18 lut 2020, 19:35

- Oczywiście. - odpowiedział kanclarzowi.
- Chodź, wyznaczymy kogoś na stałą wartę. Na nas już pora. Na razie pójdźmy na stadną uroczystość, a potem... - westchnął lekko. Chciał powiedzieć Malachir owi coś ważnego, chciał, ostatnimi czasy bardzo dużo rozmyslał. Chciał porozmawiać z nim jak prawdziwie ojciec z synem, czego wsześniej unikał. Tymczasem wyznaczy zadanie strażnikowi, może Moto, a może Ammarowi.

// 2x ZT

Awatar użytkownika
Jasir
Posty: 436
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 lip 2015
Waleczność: 42
Zręczność: 73
Percepcja: 40
Kontakt:

#50

Post autor: Jasir » 18 lut 2020, 19:47

Moto pisze:
Obrazek
Moto dostał od Radcy zadanie. Pokazał strażnikowi jaskinie i wytłumaczył, że ma pilnować grupy więźniów. Te zadanie nie powinno go przerosnąć. Moto miał już doświadczenie jako strażnik i był przyzwyczajony do całodobowej warty. Obejrzał wszystkie cele, żeby wiedzieć, w których znajdują się więźniowie, a potem usiadł na półce skalnej, usłanej skórą, którą przyniósł sobie dla wygody.

Odpowiedz

Wróć do „Lwia Skała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości