x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Pomysły

Awatar użytkownika
Baako
Posty: 14
Gatunek: Krokuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 02 lut 2016
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 45
Percepcja: 65
Kontakt:

Re: Pomysły

#301

Post autor: Baako » 23 maja 2020, 13:12

Forum i tak jest bliskie martwicy przez administrację, więc wprowadzanie kolejnych rygorów to dobry pomysł.

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 709
Gatunek: Panthera Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Kościana Skóra
Kościana skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
garbarz
Z jednej nici
recykling
Recykling
garbarz
Garbarz
garbarz
Bez dna
garbarz
Jubiler
garbarz
Złote łapy
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
piromanta
Piromanta
Zdrowie: 100
Waleczność: 75
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#302

Post autor: Ignis » 23 maja 2020, 13:34

Dokładnie, przez to że forum "jest bliskie martwicy" - jak to określił Baako. Uważam, że pomysł Ushindiego jest jak najbardziej na miejscu, aby ładnie mówiąc "pomijać" dłużej nie aktywnych graczy i automatycznie dawać im "ZT" na głównej fabule jak np: nie będzie ich przez tydzień lub 2 bez słowa. Wiem, że to dosyć brutalne rozwiązanie i zdaje sobie z tego sprawę, ale również można tego uniknąć po prostu pisząc do współgraczy. A co do przykładu danego powyżej, nie chce mi się wypowiadać na ten temat, ale popieram ogólny zamysł Ushindiego :)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#303

Post autor: Gunter » 23 maja 2020, 16:21

Post Baako został unieważniony. Myślę, że wszystkim już dawno się znudziło wzbudzanie dram przez zbieranie ziół na cudzych terenach wykorzystując nieobecność członków stada. Polecam wymyślić coś nowego.
Zazwyczaj uznaje się właśnie tak, że postać której nie ma od dłuższego czasu po prostu stamtąd "znika".

Awatar użytkownika
Ushindi
Król
Król
Posty: 609
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lip 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
zebra
Zebra
Waleczność: 52
Zręczność: 60
Percepcja: 40
Kontakt:

#304

Post autor: Ushindi » 23 maja 2020, 17:33

Gunter pisze:
23 maja 2020, 16:21
Post Baako został unieważniony. Myślę, że wszystkim już dawno się znudziło wzbudzanie dram przez zbieranie ziół na cudzych terenach wykorzystując nieobecność członków stada. Polecam wymyślić coś nowego.
Zazwyczaj uznaje się właśnie tak, że postać której nie ma od dłuższego czasu po prostu stamtąd "znika".
Jeśli to miało się odnosić do mnie - nie zamierzałam wzbudzać dram. Po prostu podobna sytuacja, nie musi dotyczyć nawet ziół, jest zwyczajnie nie w porządku, może komuś unieatrakcyjnić rozgrywkę - i tylko to miałam na myśli.

Awatar użytkownika
Ignis
Posty: 709
Gatunek: Panthera Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2018
Specjalizacja:
wojownik 3
Wojownik 3
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Kościana Skóra
Kościana skóra
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
garbarz
Z jednej nici
recykling
Recykling
garbarz
Garbarz
garbarz
Bez dna
garbarz
Jubiler
garbarz
Złote łapy
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
piromanta
Piromanta
Zdrowie: 100
Waleczność: 75
Zręczność: 70
Percepcja: 30
Kontakt:

#305

Post autor: Ignis » 23 maja 2020, 18:14

Ja sobie za przeproszeniem wypraszam -_-
Nie chcę nikomu ubliżać ani tworzyć dram o jakąś roślinkę... oraz tego nie robię.
Ja tylko poparłem pomysł aby postacie które są Afk i gracze, którzy nie dali o sobie znaku życia byli po prostu "pomijani" bo blokuje to aktywnych graczy, którzy potem mają problem być aktywnymi. Nie wypowiadałem się na temat sytuacji Baako, bo mnie nie interesuje oraz szkoda mi czasu na to. Ale jednak jego określenie całkiem trafnie opisuje ogólną aktywność graczy, dlatego go użyłem. (no może trochę przesadziłem, ale w dalszym ciągu opisuje w jakiś sposób tą aktywność)

Swoją drogą dziękuje za szybką informacje Gunter o tym, że postacie po dłuższym czasie nieobecności "znikają" co rozwiązuje tą sprawę ;)
► Pokaż Spoiler

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#306

Post autor: Gunter » 23 maja 2020, 18:29

@Ushindi to nie było do ciebie, ani też do Ignisa. Chodziło o osoby, które wykorzystują nieobecność członków stada i/lub godziny nocne kiedy nikt nie może ich zatrzymać żeby zbierać zioła/ zostawiać odchody/robić inne złośliwe rzeczy na terenach stad, co swego czasu było aż nagminne. Wybacz, źle to sformułowałam.

Awatar użytkownika
Ushindi
Król
Król
Posty: 609
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lip 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
zebra
Zebra
Waleczność: 52
Zręczność: 60
Percepcja: 40
Kontakt:

#307

Post autor: Ushindi » 26 maja 2020, 23:09

Ewentualnie ja nie do końca odebrałam, jeden kij :D
W każdym razie dobrze, że się wyjaśniło ♥

Awatar użytkownika
Enasalin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 958
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 11 lip 2015
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomna wola
Potęga Przodków
Pierwotny Szał
Szarża
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 56
Percepcja: 35
Kontakt:

#308

Post autor: Enasalin » 26 maja 2020, 23:14

Tak sobie pomyślałam: może dałoby się rozdzielić pole "ekwipunek" na ten posiadany ogółem i przy sobie? Bo chyba nie tylko ja tak robię, że nie targam wszystkiego przy sobie, tylko część "gdzieś chowam", więc no, fajnie byłoby wiedzieć jak u innych się ma ta sprawa :u
Daddy looking at me
Will I ever be free?
Have I crossed the line?

Obrazek

Mother looking at me
Tell me what do you see?
Yes, I've lost my mind


Od faleczki I Od ragirkowej I Od maerki
I Od ragirkowej I Od gunterkowej
I Encia


Awatar użytkownika
Shanteeroth
Posty: 995
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 sie 2015
Specjalizacja:
medyk 2
Medyk 2
Waleczność: 40
Zręczność: 55
Percepcja: 60

#309

Post autor: Shanteeroth » 24 cze 2020, 13:30

Enasalin pisze:
26 maja 2020, 23:14
Tak sobie pomyślałam: może dałoby się rozdzielić pole "ekwipunek" na ten posiadany ogółem i przy sobie? Bo chyba nie tylko ja tak robię, że nie targam wszystkiego przy sobie, tylko część "gdzieś chowam", więc no, fajnie byłoby wiedzieć jak u innych się ma ta sprawa :u
Generalnie jestem za rozdzieleniem tego, bo trochę przykro, jak np. podczas przypadkowej bijatyki ktoś nagle wyciąga jakiś mega item zza pazuchy, który nawet nie wiadomo jak transportował XD Dlatego ja sobie rozpisałam w profilu, co mam przy sobie, a czego nie - jeśli się to innym zlewa to wystarczy dać trochę enterków, w sensie np. dwa zamiast jednego, bo pewnie jest tam zastosowany jakiś kod, który 'podnosi' nieco te linijki i wchodzi jedno na drugie ;3


Ja zaś przychodzę z czymś innym, może się przyjmie - a może wyjdę na debila. Ale proponowałabym jakiś taki zestaw pseudo - questów, w formie zadań wykonywanych na fabule. Można by np. zdobywać w ten sposób paciorki, ilość zależna od kategorii trudności zadania. Na przykład za dostarczenie Daktariemu jakiejś-tam-roślinki X paciorków; można by wtedy uznać, że do zadania dołączono opis rośliny i miejsca występowania, coby nie ograniczać tego dla samych medyków.
Spotkałam się z czymś podobnym, np. na pieskowych forach, gdzie np. obecne były albo w formie zwykłego tematu, albo 'tablicy z ogłoszeniami', co kojarzyło mi się z simsowa trójeczką. Część zadań była jednorazowa, część do wielokrotnego wykonania dostępna dla wszystkich; część można było zorganizować w pojedynkę a do innych potrzebna była grupa (co też integrowało np. członków stada). Zawsze jakieś urozmaicenie na zasadzie "chcesz - baw się, a jak ci się nie podoba to przecież nikt nie zmusza".
Ewentualnie nagrody też można oczywiście rozszerzyć, o punkty statystyk czy jakieś itemki.
Obrazek

Awatar użytkownika
Baako
Posty: 14
Gatunek: Krokuta
Płeć: Samica
Data urodzenia: 02 lut 2016
Specjalizacja: Szaman poziom 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 15
Zręczność: 45
Percepcja: 65
Kontakt:

#310

Post autor: Baako » 24 cze 2020, 14:39

Jestem przeciw. Niepotrzebne komplikowanie i tak skomplikowanego systemu.

Odpowiedz

Wróć do „Archiwum ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości