x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Stary baobab

Położona pomiędzy dwiema rzekami imponuje swoim urodzajem i bogactwem, choć nie dorównuje pod tym względem tej na wschodzie. Pomimo tego jest to dobre miejsce do polowań nawet dla większych stad drapieżników. Przemierzając porośnięty lekko pożółkłą trawą teren można podziwiać wznoszące się ku niebu szczyty górskie.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

Re: Stary baobab

#101

Post autor: Mistrz Gry » 24 cze 2020, 18:39

Kron pisze:Nie żyło mu się źle w towarzystwie Ragira. Wręcz przeciwnie, wiódł wolne od trosk orle życie, w którym jedynymi i niezbyt trudnymi zadaniami był zwiad po okolicy. Na ostatniej misji zeszło mu dłużej niż planował (nikt nie musi dowiedzieć się, że nieomal dał się upolować jakiemuś kotu i potrzebował czasu by obrosnąć znów w piórka) i obawiał się, że szef może mieć mu to za złe. Mógł za to odwdzięczyć się świeżutkimi nowinami z krainy. Po powrocie nie zastał Ragira w miejscu gdzie się go spodziewał, wyruszył więc na poszukiwania. Rącze skrzydła i bystry wzrok pozwoliły mu wreszcie wypatrzeć szefa. Oraz inne lwy. I z tego co wiedział na terytorium stada. Oho, niedobrze, czyżby szef wpakował się w kłopoty? Kron wylądował wśród gałęzi baobabu tak by szef mógł go dostrzec i przyglądał się co będzie dalej. Dla pozostałych lwów, jeśli go zauważyły, był jedynie anonimowym ptakiem, takim jakich pełno w okolicy.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#102

Post autor: Ragir » 03 lip 2020, 20:12

Nie widząc już tej dójki lekko zmarszczył pysk. No cóż. nie miałem najmniejszej ochoty iść teraz i tam z animi. Nie mogłem mieć pewności czy to nie jakąś zasadzka czy coś. Machnąłem ogonem i miałem juz iśc kiedy dostrzegłem mojego towarzysza. Machnąłem mocniej łbem dając mu znak aby przyleciał. Miałem pewne zadanie dla niego. Ruszyłem na wschód oddalając się powoli od drzewa.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#103

Post autor: Mistrz Gry » 04 lip 2020, 23:05

Kron pisze:Dziś nie zapowiadało się na walkę. Na znak Ragira zleciał na ziemię i wylądował przed lwem. Przyczłapał dumnie kilka kroków, po czym poprawił piórka.
- Witaj. Mam ciekawe wieści. - rzekł by usprawiedliwić swą nieobecność. Widząc że Ragir rusza w drogę odbił się od ziemi i wczepił się w grzywę lwa.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#104

Post autor: Ragir » 05 lip 2020, 15:43

-Zamieniam sie w słuch- Powiedziałem kiedy ptak wylądował na mnie. Spojrzałem na niego kątem oka przez moment i szedłem dalej na wschód. Ciekawiło mnie jakie to ciekawe wieści ma mój towarzysz. Dawno sie nie widzieliśmy ale jak widać, znajdziemy do siebie drogę.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#105

Post autor: Mistrz Gry » 05 lip 2020, 19:17

Kron pisze:Rozejrzał się podejrzliwie wokół, upewniając się że nikt nie słyszy. To co zobaczył szukając Ragira było dość dziwne, a nie chciał by ktoś miał mu za złe podglądanie.
- Coś się dzieje w Grobowcu Świetlików. To w tych górach na południu, słyszałem że tak to się nazywa. - zaczął opowiadać nachylając się do ucha lwa.
- Trójka podejrzanych zwierząt kręciła się tam w pobliżu jakby coś knuły. Na początku zobaczyłem orła, myślałem że spytam go o ciebie, żeby cię znaleźć, ale wyglądał tak, że wolałem się nie zbliżać. Była tam jeszcze antylopa i małpa wymalowana od stóp do głów. Jakiś szaman czy inne licho. Antylopa została na zewnątrz i pilnowała wyjścia a małpa weszła do środka. Akurat w pobliżu nie było lwów ze stada. Ta sprawa cuchnie, nie sądzisz? - zapytał konspiracyjnie. Miał nadzieję, że Ragira zaciekawi to niecodzienne zajście.
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#106

Post autor: Ragir » 06 lip 2020, 20:09

Zatrzymałem sie po tym co mi opowiedział.
-Faktycznie. Tylko- Czy te ziemie nie należą do kogoś?
-Chciałbym abyś został tutaj i poobserwował kto tutaj mieszka. Nim poszedłbym do tej jaskini wolałbym nie wpaść na jakiś strażników- W końcu po co mi kolejna bitka?
-Ja wrócę do groty, chce coś zabrać spotkamy się za pięć ksiezyców miedzy dwiema rzekami an skraju bagien- To akurat takie czas aby on mógł ogarnąć czy te ziemie należą do kogoś oraz abym aj mógł się przygotować.
-Ruszaj- Dodałem a sam ruszyłem teraz na północ. Przyniosę mu cos dobrego do żarcia w nagrodę za dobra robotę.
zt.

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#107

Post autor: Mistrz Gry » 06 lip 2020, 20:15

Kron pisze:Zauważył, że Ragira zainteresowała jego wiadomość. To pewnie znaczy, że dobrze spisał się jako zwiadowca.
- Oczywiście, przeczeszę to miejsce wzdłuż i wszerz! - zameldował ochoczo. Bo i czemu by nie, lew dobrze o niego dbał, dzielił się z nim jedzeniem, więc nie miał nic przeciwko wykonaniu zadania.
- Na skraju bagien, zapamiętam. - powtórzył za lwem i zaraz zerwał się do lotu, kierując się w stronę ziem Szkarłatnych.

ZT
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Hamza
Posty: 312
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 01 sty 2018
Zdrowie: 100
Waleczność: 66
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#108

Post autor: Hamza » 06 lip 2020, 20:24

Sporo pytań i nie mniej niepewności w nich mógł wyczuć. Czyżby walczyła sama że sobą? Zabawnie było myśleć że samicą targają za jego sprawą poważne dylematy, nawet jeśli tak nie było. Poruszył płynnie powoli ogonem ocierając nim o własne łapy.
- Nie ciągnąłem cię za sobą, sama za mną poszłaś Pani. - Mruknął i ukłonił się jej lekko. W żadnym wypadku przecież do niczego jej nie zmuszał, jakby mógł śmieć?
- Co mam na myśli...- Uniósł wzrok marszcząc wargi w zamyśleniu. - Mówisz mi o grzechach mojego ojca, nie moich. Tazabana to nie ja, chociaż oczywiście rozumiem że zdrada musiała okrutnie ugodzić w stadny honor.- Zrobił krok w przód w ślad za cofającą się lwicą. - Powiedz mi, ważniejsze jest dla ciebie wrażenie które pozostawił po sobie Tazabana, czy to które zrobiłem na tobie sam? - Te były chyba tak odmienne jak woda i ogień.
- Nie jesteście Złą Ziemią prawda?

Awatar użytkownika
Tendai
Posty: 379
Gatunek: leff
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 20 lis 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
bawół
Bawół
Zdrowie: 70
Waleczność: 55
Zręczność: 60
Percepcja: 35
Kontakt:

#109

Post autor: Tendai » 10 lip 2020, 17:28

Siedziałem w tych krzakach i obserwowałem wszystko. Jednak usłyszałem jakiś huk. nie był potężny, znaczy tutaj nie. Odwróciłem się w strone, z której dochodził. Wstałem i pobiegłem to sprawdzić. ciotka sobie na pewno poradzi.
zt
mały Obrazek podrostek Obrazek dorosły
Obrazek
We live, we love, we lie

Awatar użytkownika
Lyanna
Valarjar
Valarjar
Posty: 1021
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 04 wrz 2016
Specjalizacja:
łowca 3
Łowca 3
zebra
Zebra
krokodyl
Krokodyl
słoń
Słoń
survivalista
Przewodnik
Zdrowie: 35
Waleczność: 58
Zręczność: 66
Percepcja: 38
Kontakt:

#110

Post autor: Lyanna » 13 lip 2020, 23:19

Wszystko przerwało przerażające huknięcie. Lyanna rozejrzała się nerwowo po okolicy i natychmiast wskazała Hamzie drogę do granicy terytorium, po czym wzięła się nerwowo za poszukiwania źródła tego odgłosu.


z/t
//ciągnie się za długo...
Obrazek

Odpowiedz

Wróć do „Sawanna”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości