x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Skargi i zażalenia

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

Skargi i zażalenia

#1

Post autor: Gunter » 02 gru 2018, 12:01

Wszelkie nieprawidłowości w funkcjonowaniu forum można zgłaszać w tym temacie.

Awatar użytkownika
Bjørn
Posty: 472
Gatunek: P.Leo Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 cze 2016
Specjalizacja: Medyk poziom 1
Waleczność: 61
Zręczność: 56
Percepcja: 36

#2

Post autor: Bjørn » 19 lut 2019, 21:35

Kilka spraw bo dzieją się jakieś niejasne rzeczy i bałagan w spotkaniach, zaczyna mi się to średnio podobać.
Po pierwsze:
viewtopic.php?f=33&t=106&p=4137

Tadji nie może wiedzieć o przewrocie bo:
1. Nie był wtajemniczony w jego przebieg.
2. Ryk jego brata nie jest równoznaczny z przewrotem więc, takiego wniosku nie mógł wysnuć.

Zgłaszałem na Diskordzie problem z umiejscowieniem w linii czasowej spotkania Pierwotnych i Strażników, nie zajęto się tym.
Wątek nie może dziać się w przyszłości. Z obecnej fabuły głównej Tiba wynika że jeszcze o połączeniu nie wie, więc dziać się w przeszłości też nie może. Uwikłany jest w walkę, w związku z tym w teraźniejszości tym bardziej.

Proszę też o sprostowanie skąd Tib ma wieści o przewrocie na Złej Ziemi.
viewtopic.php?f=62&t=367

@Gunter

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#3

Post autor: Tib » 19 lut 2019, 22:21

Troszkę się tego zebrało. Dobra zacznijmy od początku. Mnie również nie podoba się zachowanie Tadijego i osobiście prosiłem użytkowniczkę, by rozegrała Tadijim wątek przyszłościowy z Ragirem, by jej postać mogła zdobyć potrzebne informacje. Dopóki tak się nie stanie zachowanie Tadija będzie bardzo mało wiarygodne na czym najbardziej ucierpi sam brat herszta. W skrócie, zostanie wzięty za świra i nikt go poważnie nie potraktuje.

Co do Tiba, Pierworodnych i SK. Informacje o przewrocie na Złej Ziemi Tib posiada z jednego z tajnych marginesów i na pozwolenie pozostałych uczestników mogę go odtajnić.

Jeżeli chodzi o zjednoczenie, to musi się ono odbyć na fabule w jasno określonym punkcie w czasie. Ponieważ jednak ciężko byłoby zebrać wszystkie postacie z obydwu stad w jednym miejscu na fabule, doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie rozegrać wątek na marginesie w którym członkowie stad będą mogli wypowiedzieć się co sądzą o połączeniu, żeby nagle nie znaleźli się w zupełnie innej rzeczywistości. Formalne połączenie odbędzie się w niedalekiej przyszłości na fabule.

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#4

Post autor: Gunter » 19 lut 2019, 22:53

Zostałam wywołana, więc też się wypowiem. Na początek przyznam się, że nie zauważyłam twojej wiadomości na discordzie, bo nie było mnie tego dnia. Najlepiej jeśli będziesz oznaczać lub wysyłać bezpośrednio ( ja z kolei postaram się uważniej czytać konwersacje ).

Zgadzam się, że Tadji nie może wiedzieć o przewrocie na ZZ. Zresztą Pierworodni nie mają żadnego powodu żeby mu wierzyć. Jakiś Złoziemiec przyszedł na ich ziemie i ostrzega przed atakiem - na zdrowy rozum uznaliby to za oszustwo lub nieprawdziwe wymysły.

Spotkania Pierworodnych i SK dzieją się w przeszłości i nie są równoznaczne ze zjednoczeniem stada. Według regulaminu stado musi powstać na fabule, a wlicza się do tego także połączenie dwóch stad w jedno. Więc dopóki na fabule Tib i Athastan się nie spotkają, żadnego połączenia nie ma.

Co do Tiba mogę powiedzieć tylko, że zdobył on wszystkie potrzebne informacje, ale nie jestem uprawniona, żeby przytaczać gdzie i od kogo.

Awatar użytkownika
Tazabana
Posty: 104
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 31 gru 2012
Waleczność: 70
Zręczność: 45
Percepcja: 35

#5

Post autor: Tazabana » 19 lut 2019, 23:28

Wątek Maru i Tadji powinien być uznany za niezaszły w tym wypadku. Wątpię czy komuś będzie chciało się tego dopilnować, a nagłe dopisanie teraz wątku w spotkaniu robi w chronologii bałagan. Nie można pisać na fabule czegoś czego postać nie wie, a potem zdobyć tego w wstecz. Z resztą nie widać by były chęci na taki wątek między Ragirem, a Tatjim.

Ale w jakim momencie w przeszłości? Jako Corrax dopiero poznałem jednego może dwoje członków SK i nagle bum okazuje się że nie, bo znałem/znam(?) "całe" stado i mam nawet wiedzę o tym że się będziemy bratać za jakiś czas?
Przyznacie że robi to okropny bałagan, bo nie ma jednej lini chronologi tylko jakieś dziwne skoki.

Na spotkaniach powinny być rozwijane rzeczy z głównej fabuły, w oparciu o nią, a nie tworzenie całkiem nowej wiedzy do wykorzystania jej, i to takiej która ma diametralny wpływ na nią, bo inaczej po co jest główna fabuła?
Dodam jeszcze że mamy przez spotkania bilokacje, np. leczenie Maru. Datura była w dwóch miejscach w tym samym czasie. Na to wychodzi jeśli wziąć pod uwagę gdzie była na fabule i kiedy dział się wątek między tą parą?

To do czego zmierzam, to to, że lepiej byłoby jednak zlikwidować te spotkania. Albo zostawić je tylko i wyłącznie na pogłębienie relacji zakochanych np. bo niestety, ale obecny ich stan bywa gorzej niż słaby.

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#6

Post autor: Gunter » 19 lut 2019, 23:50

Post Tadjiego już został edytowany, ale nie widzę powodu, żeby usuwać cały wątek.

Członkowie SK i Pierworodnych znają się, ponieważ w przeszłości wszyscy należeli do Lwiej Ziemi. Tak wynika z historii stad. Jeśli chodzi o to kiedy się dzieje akcja zebrania stadnego, o współpracy stad i spotkaniu na Lwiej Skale była już mowa tutaj i tutaj, więc de facto jest to kontynuacja fabuły, nic nowego.

Wątek z leczeniem Maru był dość dawno, ale pamiętam że dział się na cmentarzysku gdzie stacjonowali Pierworodni przed bitwą z hienami. Było opisane, że stamtąd Datura przyszła nad Oazę i tam też zabrała Maru, żeby go wyleczyć. Obiecuję już precyzować gdzie i kiedy dzieją się moje wątki, a jeśli coś się nie zgadza to mówić od razu, bo też się mogę czasem zaplątać :)

Awatar użytkownika
Ragir
Król
Król
Posty: 926
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 sie 2016
Specjalizacja:
rzemieślnik 3
Rzemieślnik 3
zbrojmistrz
Zbrojmistrz
zbieracz
Zbieracz
garbarz
Garbarz
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 69
Zręczność: 59
Percepcja: 30

#7

Post autor: Ragir » 19 lut 2019, 23:51

Ja po przygodzie ze spotkaniem an starym forum, gdzie owe działo się w przeszłości i nagle mi wleciały postaci z wiedzą z fabuły głównej, wiem, że nie powinno robić się żadnych ważnych fabularnie spotkać poza główną fabułą. Robi to zawsze problemy.
Marginesy moim zdaniem powinny być tylko to luźnych wątków, żadnych ważnych. A jak zastój sie an fabule robi z powodu takiej fabuły to przeskakiwać mało aktywnych graczy. Brutalne ale nie robi wahań w czasie.

Awatar użytkownika
Tazabana
Posty: 104
Gatunek: P.Leo
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 31 gru 2012
Waleczność: 70
Zręczność: 45
Percepcja: 35

#8

Post autor: Tazabana » 20 lut 2019, 0:02

Czyli wątek spotkania dzieje się w przyszłości nie przeszłości, Tib nie wrócił z patrolu jeszcze. :/

I nawiasem mówiąc, opis umiejscowienia miał być podany na początku spotkania.

Awatar użytkownika
Amana
Posty: 29
Gatunek: lew beryberyjski
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 mar 2016
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 30
Kontakt:

#9

Post autor: Amana » 20 lut 2019, 0:12

Jeżeli chodzi o zjednoczenie, to musi się ono odbyć na fabule w jasno określonym punkcie w czasie. Ponieważ jednak ciężko byłoby zebrać wszystkie postacie z obydwu stad w jednym miejscu na fabule, doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie rozegrać wątek na marginesie w którym członkowie stad będą mogli wypowiedzieć się co sądzą o połączeniu, żeby nagle nie znaleźli się w zupełnie innej rzeczywistości. Formalne połączenie odbędzie się w niedalekiej przyszłości na fabule.
Ja przepraszam Tib ale... co? Brzmi to co najmniej niejasno to raz a dwa to tłumaczenie nie ma sensu i nie rozwiązuje problemu + jest nielogiczne. Przecież gdyby nie wasz wątek na marginesie o dogadywaniu stad to przedostatnie zdanie swojej wypowiedzi możesz skreślić - problem solved.
I można pięknie rozegrać wątek na głównej fabule - nie widzę przeszkód.
Członkowie SK i Pierworodnych znają się, ponieważ w przeszłości wszyscy należeli do Lwiej Ziemi. Tak wynika z historii stad
Więc to tłumaczenie ma się nijak do Corrax. Ona zna tylko tyle postaci z tych stad ile poznała na fabule, nie mniej nie więcej.
więc de facto jest to kontynuacja fabuły, nic nowego.
Kontynuacja fabuły... czyli przyszłość? Bo nie może się to dziać pomiędzy tymi wątkami, które przytoczyłaś a fabułą, w której Tib obecnie siedzi.

No czepiam się jak to ja no bo tam to pośrednio dotyczy mojej postaci :V

Awatar użytkownika
Gunter
Posty: 788
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 06 lut 2011
Zdrowie: 0
Waleczność: 0
Zręczność: 0
Percepcja: 0
Kontakt:

#10

Post autor: Gunter » 20 lut 2019, 15:09

Wewnątrz stada istnieje obieg informacji, więc jeśli nawet Corrax nie poznała kogoś z SK osobiście, zapewne słyszała już o nim. Każda postać znajdująca się w stadzie posiada wiedzę, która znajduje się w Sprawach Stada. A jeśli nawet nie, zdobywanie informacji na wątkach pobocznych jest dozwolone.

Mówiąc kontynuacja fabuły nie mam na myśli przyszłości, ale czas po wątkach, o których mówiłam, a przed teraźniejszością. Nie wiem tylko o której swojej postaci mówisz, więc nie odniosę się do tego.

Może też doprecyzuję, że na fabule nie dopuszczamy bilokacji, ale na Wątkach Pobocznych nie jest to już zabronione. Regulamin mówi
Zakazana jest fabularna multilokacja, czyli przebywanie postacią w wielu miejscach na raz. Wyjątkiem są Wątki Poboczne.
Rozumiem więc, że w waszych wypowiedziach wnioskujecie o zmianę tego zapisu? Bo fajnie byłoby dojść razem do konstruktywnych wniosków :)
Jeśli chodzi o sprawę, żeby na Wątkach Pobocznych nie działy się rzeczy ważne dla fabuły, dotknęło by to także Kącika Spisków, który jak dotąd cieszy się powodzeniem.

Odpowiedz

Wróć do „Archiwum ogłoszeń”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości