x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Jaskinia Gościnna

Majestatyczna siedziba władców Lwiej Ziemi, z której sprawowali władzę nad całą krainą. Olbrzymia skała, kształtem przypominająca królewski tron, pełna jest jaskiń, w których można znaleźć bezpieczne schronienie. Z jej szczytu roztacza się zapierający dech w piersiach widok na otaczające tereny.

Regulamin forum
Teren stada jest strzeżony przez członków stada i stadne NPC. W związku z tym trudno dostać się na niego niepostrzeżenie i należy odczekać 24 h po wejściu żeby opuścić teren stada.
Awatar użytkownika
Enaron
Posty: 44
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Zdrowie: 66
Waleczność: 10
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Jaskinia Gościnna

#61

Post autor: Enaron » 10 lut 2020, 1:57

- Nie wyczymie. - Chamstwo i drobno mieszczaństwo jak można tak traktować honorowego gościa.
- Sam tego chciałeś. - ostrzegałem i się doigrał gepard. Nie pozwolę gepardowi pluć mi w twarz. Nie dam pogrzebać rodu. Koci ja naród, koci ja ród. Czarnołapy krzew kotowy. Wytarłem w jego łapę gluty z nosa.
- Wypuść mnie, chamie albo wystrzele ci sraczką w pysk. Nie masz za grosz gościnności chamie i drobno mieszczuchu. - ugryzłem go w łapę tak żeby odgryźć mu palec.

@Mistrz Gry

Awatar użytkownika
Silver Hunter
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 803
Gatunek: Gepard grzywiasty
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 lip 2017
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 39
Zręczność: 61
Percepcja: 35
Kontakt:

#62

Post autor: Silver Hunter » 10 lut 2020, 15:31

- Parszywy obrzydliwiec! - warknął puszczając go, zanim zdołał go ugryźć. - Wynoś się stąd, zanim rozerwę cię na strzępy! - pogroził mu szczerząc groźnie kły, po czym poszedł nad rzekę, żeby umyć obsmarkane przez kota łapy.

z/t
Zaczekaj nad brzegiem rzeki - wkrótce przypłynie ciało twojego wroga.

Obrazek

Awatar użytkownika
Enaron
Posty: 44
Gatunek: Kot czarnołapy
Płeć: Samiec
Zdrowie: 66
Waleczność: 10
Zręczność: 40
Percepcja: 40
Kontakt:

#63

Post autor: Enaron » 10 lut 2020, 15:58

Zwycięstwo! Wyszedłem robiąc siku dla do zniesienia więcej zarazków i poszedłem z lwiej skały.

z/t

Awatar użytkownika
Mistrz Gry
Posty: 2882
Kontakt:

#64

Post autor: Mistrz Gry » 10 lut 2020, 16:31

Osłabiony kotek przecenił swoje siły. Ledwie tylko Silver opuścił jaskinię, @Enaron znów zaczął trząść się od gorączki i ogarnęły go zawroty głowy. Odwodnienie z powodu biegunki pozbawiło go sił i kotek słaniając się na łapkach, klepnął ciężko zadkiem o ziemię. Zdecydowanie potrzebował pomocy i nie był w stanie nigdzie iść. Uważał jednak, że nie może tutaj dłużej zostać, więc ostatkiem sił wygramolił się z jaskini i ruszył swoją ścieżką.

ZT

-10 HP osłabienia za nieleczoną chorobę
"Nie należy martwić się tym jak wolno idzie wątek, należy cieszyć się tym jak ciekawie rozwija się fabuła"
Lista NPC

Awatar użytkownika
Ventruma
Strażniczka
Strażniczka
Posty: 609
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 10 kwie 2018
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 62
Percepcja: 30
Kontakt:

#65

Post autor: Ventruma » 14 lut 2020, 18:58

-A skądże! Athastan na pewno mu tego nie zrobił, pewnie się z kimś bił. Na niego też musisz uważać, ten lew co tam leżał robi naprawdę okropne rzeczy...-Ven szybko zamilkła. Nie przemyślała tego, mały zaraz będzie się dopytywać co takiego robi, a ona będzie musiała coś wymyślić na szybko. Niech to szlag. Dotarli z powrotem do jaskini, gdzie nie zastali ani kota, ani Silvera.
-Eh... nie możemy pójść ich szukać, bo jeśli kot nas zaraził to możemy zarazić innych, poczekamy tu na Athastana wkrótce powinien do nas przyjść.-Wyjaśniła i weszła powoli do środka. Pewnie teraz będzie strasznie nudno, muszą coś porobić.
-O! A może chcesz usłyszeć jakąś ciekawą historię?-Opowie mu jak to odważnie walczyła z krokodylem! Może lekko koloryzowane, ale z jej perspektywy to tak wyglądało.
@Newton

Venki nigdy za mało Theme ♥

Awatar użytkownika
Dhoruba
Posty: 245
Gatunek: Gepard
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 21 kwie 2016
Specjalizacja:
łowca 2
Łowca 2
zając
Zając
antylopa
Antylopa
Zdrowie: 100
Waleczność: 30
Zręczność: 50
Percepcja: 50
Kontakt:

#66

Post autor: Dhoruba » 15 lut 2020, 12:28

Dhoruba miał jeszcze jakąś godność, a przebywanie w cuchnącej odchodami jaskini z całą pewnością jej uwłaczało. Tak więc kiedy tylko blokujące przejście towarzystwo łaskawie się odsunęło, gepard czym prędzej wyszedł z groty, krzywiąc się przy tym malowniczo. Szczerze powiedziawszy coraz mniej mu się to wszystko podobało. Im dłużej przebywał na Lwiej Ziemi tym większe odnosił wrażenie, że próby zawarcia jakiegokolwiek porozumienia z tymi tutaj są bezcelowe. Zresztą, wciąż niepokoiło go to zwlekanie z pojawieniem się kogokolwiek ważniejszego. Myśl o tym, że władze Lwiej Ziemi być może właśnie naradzają się nad tym, czy by go nie wtrącić do lochu albo zabić powracała raz za razem, tak samo, jak coraz bardziej natrętna myśl o ucieczce. Jeśli teraz odejdzie nikt się nie dowie. Nie wróci już na tereny stada, zaszyje się gdzieś. Być może prędzej, czy później po prostu sprzeda komuś posiadane informacje w zamian za ochronę przed gniewem pozostałych członków stada. Coś w jego wnętrzu krzyczało, że to niehonorowo i że dopuściłby się zdrady względem królowej, której przysięgał wierność... Lecz co jest ważniejsze, honor, czy własne bezpieczeństwo?
Wciąż się wahając, oddalił się od jaskini. Nie ma mowy, że tu zostanie. Ignorując wszystkich, udał się w stronę podnóża Lwiej Skały.

/zt.

Awatar użytkownika
Newton
Posty: 178
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lis 2019
Zdrowie: 92
Waleczność: 55
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#67

Post autor: Newton » 16 lut 2020, 13:06

I znów z powrotem pobiegł za ciocią do jaskini. Ventruma nie zamilkła wystarczająco szybko i słusznie przewidziała, że młody będzie chciał poznać szczegóły.
- Co złego zrobił? Jest przestępca? - zapytał szeptem, jakby obawiając się, że jakiś złoczyńca może ich słuchać.
- Ale tu dalej śmierdzi, nie chcę tu wchodzić. - skrzywił się i pozostał na progu gdy ciocia poszła do środka.
- Mamy dalej nie ma. Tatusia też nie, ani mojego rodzeństwa. Chyba wszyscy poszli gdzieś beze mnie. - zmartwił się, bo już od dłuższego czasu nie spotkał rodziców. Może wszyscy poszli na polowanie, tylko dlaczego zostawiliby jego tutaj?
- Chcę historię! Ale chodźmy na dwór, tutaj jest fuj... - zmarszczył nos po raz kolejny, widząc odchody kota na podłodze i ścianach.

Awatar użytkownika
Ventruma
Strażniczka
Strażniczka
Posty: 609
Gatunek: Lew
Płeć: Samica
Data urodzenia: 10 kwie 2018
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 60
Zręczność: 62
Percepcja: 30
Kontakt:

#68

Post autor: Ventruma » 17 lut 2020, 10:36

-On bardzo nie lubi lwic i je atakuje.-Powiedziała starając się mówić przekonująco. Weszła do jaskini i mały miał racje. Śmierdziało tu niemiłosiernie. Nie mogą tu tak siedzieć. Odwróciła się i zamierzała wychodzić kiedy usłyszała słowa zielonookiego na które nie miała pojęcia jak odpowiedź. Znów musi mu kłamać..
-Twoja mama załatwia ważne sprawy, a tata na pewno jest gdzieś tutaj, więc gdy tylko Athastan nas zbada czy na pewno nie jesteśmy zarażeni, pójdziemy do niego.-Powiedziała będąc już przy wyjściu do jaskini.
-Dobry pomysł, poszukajmy innego miejsca, ale niedaleko, żeby mogli nas znaleźć.-Powiedziała i zaczęła się zastanawiać gdzie mogliby iść... a może by tak do jaskini Nabo? Nie zezłości się, w końcu to medyk. Chyba. Po tym co odwalił w jaskini z Daturą nie była tego taka pewna.

zt

Venki nigdy za mało Theme ♥

Awatar użytkownika
Newton
Posty: 178
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lis 2019
Zdrowie: 92
Waleczność: 55
Zręczność: 50
Percepcja: 45
Kontakt:

#69

Post autor: Newton » 17 lut 2020, 12:55

Młody lewek pociągnął nosem. Może to za sprawą wszechobecnego smrodu, a może przeziębił się i złapał katar, tego Newton nie mógł wiedzieć. Miał też wrażenie, że od tego obrzydliwego zapachu zaczynają mu łzawić oczy. Zdecydowanie nie miał ochoty przebywać tu ani dłużej, bo pewnie poczułby się jeszcze gorzej. Wytarł mokry nos łapą.
- Jak można nie lubić lwic. Przecież wszystkie są takie miłe i ładne. - powiedział, nie rozumiejąc występku Uhariego. Jak widać żeby nie lubić kogoś tak kochanego jak na przykład mama albo ciocia trzeba być bardzo złym lwem. Po raz kolejny pociągnął nosem.
- Chyba się przeziębiłem ciociu. - oznajmił, bo dorosła na pewno wiedziała co na to zaradzić. Posłusznie poszedł za Ventrumą, mając nadzieję że mama i tata rzeczywiście w końcu się pojawią.

ZT

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#70

Post autor: Tib » 04 paź 2023, 21:37

Tib zaprowadził @Dhoruba do jaskini. Miał też nadzieję, że @Ushindi podążył razem z nimi. Jeżeli brązowy miał w przyszłości podejmować wiążące dla stada decyzje, to teraz miał okazje nauczyć się decyzyjności pod okiem Króla.
Brązowogrzywy rozsiadł się wygodnie w jaskini, po czym spojrzał na geparda.
-No dobrze, to powiedz mi proszę co cię tutaj sprowadza- zagadnął w przyjacielskim tonem.

Odpowiedz

Wróć do „Lwia Skała”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości