x
Newsy
  • 07.04.2024
  • Nowa porcja questów czeka na śmiałków! -> Questy
  • 06.04.2024
  • Aktualizacja kwietniowa weszła w życie! Więcej szczegółów pod linkiem-> Aktualizacja kwietniowa
  • 07.03.2024
  • Wszystkie Panie zapraszamy do wzięcia udziału w Loterii z Okazji Dnia Kobiet! -> Loteria z okazji Dnia Kobiet
  • 04.02.2024
  • Postacią Miesiąca został Tauro
  • 31.01.2024
  • Dzienniki umiejętności zostały sprawdzone
Fabuła
  • Aktualności fabularne
  • > Świeża porcja nowości z Lwiej Krainy
  • Przewrót na Lwiej Ziemi
  • > Khalie przejęła władzę na Lwiej Ziemi po wypędzeniu dotychczasowych władców.
  • Gniew Przodków
  • > Po krainie przetoczyły się nieszczęścia i choroby. Mówi się, że to Przodkowie postanowili uprzykrzyć życie żyjącym, ale kto wie czy starzy szamani mają rację. Może po prostu przebywanie w niebezpiecznych terenach ma swoje konsekwencje.
  • Epidemia w dżungli
  • > Chodzą słuchy, że choroba w Dżungli przybiera na sile. Napotyka się tam wielu chorych, którzy wykazują agresję wobec nieznajomych.
  • Szkarłatne Grzywy
  • > Ragir odnowił dawne stado. Szkarłatni powrócili na zajmowane niegdyś ziemie.
Suwak
Lwia Skała
Wodopój Las Kanion Termitiery Jezioro ZZ Wulkan Góry LS Jaskinie Kilimandżaro Upendi Drzewo życia Wielki Wodospad Zakątek Przodków Oaza Ruiny Pustynia Ciernisko Cmentarz Pole bitwy Zarośla Bagno Słone jezioro Gejzery Góry ZZ Wielka woda Jezioro szmaragdowe Jezioro flamingów Kaskada Grobowiec Rzeka Wąwóz Dżungla Pustkowia Równina Rzeka 2 Sawanna 2 Rzeka 3 Las namorzynowy Dolina wichrów Nadrzecze Dolina LS Drzewo życia Sawanna LZ Skała Wolności Wschodnia Oaza Wydmy Las MB Jezioro MB Wybrzeże

Kamienna Polana

Niespotykana nigdzie indziej w Lwiej Krainie barwa wody przyciąga wielu ciekawskich podróżników którzy chcieliby podziwiać niesamowity cud natury. Pomimo, niecodziennego wyglądu tutejsza woda nadaje się do picia a cały zbiornik tętni życiem.

Regulamin forum
Kary i negatywne efekty
  • Postać może złapać chorobę lub przypadkiem wejść na niebezpieczne grzęzawisko.
Awatar użytkownika
Ushindi
Król
Król
Posty: 609
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lip 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
zebra
Zebra
Waleczność: 52
Zręczność: 60
Percepcja: 40
Kontakt:

Re: Kamienna Polana

#71

Post autor: Ushindi » 18 lis 2020, 21:50

Słysząc polecenie Tiba, nie zamierzał się wychylać. Pozostał więc odrobinkę na uboczu, jakby kurczowo trzymając się śladu, który wyłapał. Im bardziej się na nim skupiał, tym bardziej odnosił wrażenie, iż należał on do większej liczby osobników - co raczej nie było dziwne, zważywszy, że kiedyś mieszkało tutaj całe stado. Co mogło się jednak z nim stać? Czy ten zapach może stanowić rozwiązanie tej zagadki?

percepcja:
Ushindi wyrzuca 3d100:
56, 22, 1
2 sukcesy

Nadal nie był przekonany, czy ten trop jest istotny czy nie. Silver Hunter chwilowo chyba się zamyślił, więc przewodnik na obecny czas nie był najbardziej przydatny. Pośród zapachów, słabych i ledwo wyczuwalnych, spróbował oddzielić jeden, należący do samicy. W końcu, o ile pamiętał, to na znalezieniu Berghi zależało im najbardziej. Spojrzał na Tiba.
- Jakaś lwica przechodziła tędy wieki temu. Znasz zapach poszukiwanej? - nadal jakoś imię dawnej Królowej Królestwa Końca Burzy nie przechodziło mu przez gardło. - Jeśli to on, kieruje w tamtą stronę - wskazał w kierunku gęstego lasu namorzynowego, znajdującego się na południu.
Jeśli Kanclerz zdecyduje się podjąć trop, niechaj strzeli za Ushiego zt.
Kolejny temat Berghi: viewtopic.php?p=23353#p23353

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#72

Post autor: Piegus » 21 lis 2020, 13:28

Szedłem za stadem, nie odzywałem się zbytnio. Rozmyślałem o wielu rzeczach. o stadzie o tym co było na skale, o Haribu i innych sprawach. Unikałem przyszłych władców, raczej szedłem gdzieś tam z tyłu pochodu i no. nie chciałem sie ani wychylać ani jakoś angażować. coś trochę mnie tak przybiło.

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#73

Post autor: Tib » 21 lis 2020, 15:47

-W takim razie witaj na pokładzie- rzucił wesoło, do Rudego. Właśnie dołączyła do nich nowa osoba a Królestwo Końca Burzy prawdopodobnie przestało istnieć. Czyżby los właśnie próbował im wynagrodzić utratę Lwiej Skały? Jeżeli tak dalej miałby to wyglądać, to Tib nie miałby nic przeciwko. Nastepnie spojrzenie Kanclerza powędrowało ku księciu.
-Masz na myśli Berghi? Jeżeli to tak, to wydaje mi się, że mogę znać- rzekł, po czym nachylił się nad miejsce gdzie miał znajdować się trop. Na pewno był już dość stary a przez to na tyle słaby, że Tib nie był w stanie stwierdzić, czy aby na pewno należał on do uzurpatorki.
-Wypadałoby to sprawdzić- powiedział i już miał ruszać, gdy kątem oka dostrzegł, że dołączył do nich Piegus.
-Ruszajcie, zaraz was dogonimy- rzekł do pozostałych, po czym spokojnym krokiem zbliżył się do syna.
-Co ty taki markotny- rzucił wesoło, jednocześnie posyłając Piegusowi przyjacielski uśmiech.
-Chciałbyś o czymś porozmawiać synu?- zapytał już w nieco mniej radosny sposób, jednocześnie próbując pochwycić jego spojrzenie.

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 185
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 13 cze 2016
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 30
Kontakt:

#74

Post autor: Rudy » 21 lis 2020, 15:53

Skinąłem w podzięce głową i ruszyłem naprzód, abyście mieli stworzoną intymność w rozmowie. Nic mi to imię nadal nie mówiło, kimże jest Berghi? Może ktoś w wolnej chwili przedstawi mi nieco drobną historyjkę, od czego się zaczęło. Póki co szedłem u boku innych i czekałem, aż wskażą kolejną drogę, ponieważ te tereny były mi obce, a i nie potrafiłem złapać konkretnego tropu. Nigdy przecież nie miałem okazji spotkać poszukiwanej, poszukiwanego. Cały czas idę z Wami.
Obrazek

Awatar użytkownika
Ushindi
Król
Król
Posty: 609
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 10 lip 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
łowca 1
Łowca 1
zebra
Zebra
Waleczność: 52
Zręczność: 60
Percepcja: 40
Kontakt:

#75

Post autor: Ushindi » 21 lis 2020, 16:13

Dostrzegł jakąś kolejną sylwetkę - szybko okazało się, że należała do Piegusa. Posłał w kierunku protegowanego Tiba. Wrażenie, iż srebrzystemu coś dolega jednak nie pozwoliło Ushiemu na jakieś bardziej wyraziste reagowanie. Dlatego postanowił wypełnić polecenie Kanclerza, ruszając szlakiem wydzielonym przez stary, niemalże całkiem zatarty przez inne oraz przez czas, zapach. Rozumiał, że Kanclerz potrzebował chwili. W końcu był nie tylko generałem, lecz także (a może przede wszystkim) ojcem i opiekunem.

zt.
-> viewtopic.php?p=23353#p23353

Awatar użytkownika
Rudy
Posty: 185
Gatunek: Lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 13 cze 2016
Waleczność: 70
Zręczność: 50
Percepcja: 30
Kontakt:

#76

Post autor: Rudy » 21 lis 2020, 16:19

z/t
Obrazek

Awatar użytkownika
Piegus
Strażnik
Strażnik
Posty: 367
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 12 cze 2019
Specjalizacja:
wpjownik 1
Wojownik 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 65
Zręczność: 55
Percepcja: 30
Kontakt:

#77

Post autor: Piegus » 23 lis 2020, 23:19

Spojrzał na ojca i zaraz potem odwrócił wzrok.
-Nie no to nic takiego- Powiedział trochę stłamszonym głosem- Teraz inne rzeczy są ważniejsze- nie chciał aby jego wewnętrzne problemy i rozkminy były czymś, co będzie zawracać głowę jego ojca. W końcu ten miał ważne rzeczy nie. No. Stado trzeba przenieść gdzieś tam no. W bezpieczne miejsce. Wziął głębszy wdech.
-Lepiej chodźmy- Dodał do ojca wymuszać nieszczery uśmiech.

Awatar użytkownika
Silver Hunter
Posłaniec
Posłaniec
Posty: 803
Gatunek: Gepard grzywiasty
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 25 lip 2017
Specjalizacja:
łowca 1
Łowca 1
Zdrowie: 100
Waleczność: 39
Zręczność: 61
Percepcja: 35
Kontakt:

#78

Post autor: Silver Hunter » 24 lis 2020, 18:43

Mnie tu już nie ma jak coś xD

z/t
Zaczekaj nad brzegiem rzeki - wkrótce przypłynie ciało twojego wroga.

Obrazek

Awatar użytkownika
Tib
Posty: 1323
Gatunek: lew
Płeć: Samiec
Data urodzenia: 24 paź 2014
Specjalizacja:
wojownik 2
Wojownik 2
Niezłomność Królów
Niezłomność Królów
Druga Skóra
Druga skóra
łowca 1
Łowca 1
krokodyl
Krokodyl
tropiciel
Tropiciel
Zdrowie: 100
Waleczność: 71
Zręczność: 51
Percepcja: 35
Kontakt:

#79

Post autor: Tib » 24 lis 2020, 20:28

Słysząc jak jego syn próbuje zmienić temat, Tib westchnął cicho, po czym delikatnie pokręcił łbem.
-Ty jesteś dla mnie najważniejszy- odparł, jednocześnie kładąc łapę na jego barku.
-Wszystko co robię, robię między innymi dla ciebie- dodał. Kanclerza martwiło, że jego syn użera się z jakimś problemem a on nawet nie wie jak mu pomóc.
-W takim razie ruszajmy-rzekł, po czym ruszył za resztą Lwioziemców.

z/t 2x Tib + Piegus

Odpowiedz

Wróć do „Jezioro Szmaragdowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości